Próbny egzamin gimnazjalny 2014. Dziś matematyka i przedmioty przyrodnicze.

Próbny egzamin gimnazjalny 2014 trwa. Uczniowie klas trzecich rozpoczęli w poniedziałek trzydniowy próbny egzamin gimnazjalny. To - jak mówią sami gimnazjaliści - egzamin "ze wszystkiego". Na początek pisali testy z języka polskiego, na którym musieli wykazać się m.in. umiejętnością napisania rozprawki. Zmierzyli się też z tradycyjnie szczegółowymi pytaniami z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dziś  przed nimi najtrudniejszy dzień egzaminu, matematyka i blok przyrodniczy, w którym zawierają się zagadnienia z biologii, chemii, geografii i fizyki. W środę natomiast czeka ich sprawdzenie wiedzy z języka obcego. Rozwiązując testy ćwiczeniowe uczniowie mogą sprawdzić, na ile są gotowi do egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się za niecałe trzy miesiące.
Gimnazjaliści podchodzą do tych prób, jak i do samego egzaminu bardzo poważnie, bo jego wyniki w znacznym stopniu decydują o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.
Życzymy połamania długopisów!