Co łączy MNOŻENIE z klamerkami do wieszania prania? Okazuje się, że można wykorzystać je do nauki mnożenia. Dzisiaj właśnie klasa 2a bawiąc się , poznawała znaczenie mnożenia. Nie było osoby, która nie potrafiła poprawnie rozmieścić klamerek na trójkącie, prostokącie czy linijce. Dzisiaj mnożyli przez 2, 3 i 4. SUPER ZABAWA i jednocześnie nauka. Niektórzy po dzisiejszej lekcji zapamiętali kilka przykładów z tabliczki. Brawo uczniowie.
Uczniowie klasy 1 a wykonali kolejne zadanie w ramach projektu „Literki w akcji”. Utrwalili poznane litery i rozwijali sprawność manualną. Zadanie uczyło planowania przestrzennego oraz umiejętność pracy etapowej.
Dzisiaj odwiedził nas teatr ,,Magiczna Scena" z Krakowa. Uczniowie obejrzeli spektakle profilaktyczne pt. ,,Galaktyczny przyjaciel", ,,Pułapki sieci" oraz ,,Nowy rozdział". Dziekujemy 🎭
Co jeść ,aby być zdrowym ? Na to pytanie uczniowie klasy 2a znają już odpowiedź. Z tej okazji w klasie przygotowane zostało zdrowe śniadanie. Były koktajle, soki , warzywa , owoce, ciemne pieczywo, sałatki, humus, jogurty. Było kolorowo a przede wszystkim smacznie. Popatrzcie sami.
Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury.
Tym razem zebraliśmy 3350kg.
A oto zestawienie zbiórki:
Klasa1a- 215kg Klasa 5a-310kg
Klasa 1b-75kg Klasa 5b-140kg
Klasa 2a-1480kg Klasa 6a-80kg
Klasa 3a-195kg Klasa 6b-30kg
Klasa 3b-130 kg Klasa 7a-25kg
Klasa 4a-210kg Klasa 8a-50kg
Klasa 8b-10kg
Biblioteka – 400 kg
Brawa za aktywny udział w akcji !!!
Kolejna zbiórka w maju 2025roku.
Dzisiaj klasa 1b realizowała kolejne zadanie z projektu "Literki w akcji". Tym razem uczniowie poznali alfabet Braille'a oraz dowiedzieli się w jaki sposób posługują się nim osoby niewidome. Uczniowie mieli możliwość zakodować litery, sylaby oraz krótkie wyrazy, używając właśnie tego alfabetu.
11 listopada 1918 roku to ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. Z tej okazji 8 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Niepodległość - opowiedz mi dziadku…”, przygotowane przez uczniów z klas 3a, 3b oraz 5b.
8 listopada, klasy drugie i trzecie, po raz kolejny uczestniczyły w konkursie historycznym WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH. Była to już X edycja konkursu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedząhistoryczną z okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy konkursu to : klasa 2a- Michalina Bachorska, Marysia Spagarino, Hanna Nabrzewska, Nikoletta Żychowska i Fabian Żychowski ; klasa 3a-Iga Kuraj, Julia Owsianna, Natan Berestecki i Lena Bednarczyk; klasa 3b- Nikola Oczkowska i Nikola Gołębiowska. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich.
W ramach lekcji muzyki najstarsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zatytułowanym „Jakby co?”Połączenie rapu z muzyką klasyczną? Nie takie rzeczy są możliwe w Szczecińskiej Filharmonii.
W czasach, gdy problem zdrowia psychicznego staje się coraz poważniejszy, a hejt online jest na porządku dziennym, potrzeba promowania szacunku, akceptacji i pozytywnej komunikacji jest niezwykle istotna. Koncert „Jakby co?”, stworzony przez młodzież i dla młodzieży, powstał właśnie z myślą o edukacji na temat szkodliwości hejtu oraz budowaniu tolerancyjnego i szacunkowego środowiska.Warstwą muzyczną koncertu (i beatami dla młodych raperów) były nowe utwory inspirowane klasycznymi motywami Beethovena, Mozarta, Brahmsa i innych wielkich kompozytorów. Młodzi wykonawcy wystąpili na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii, a muzyka klasyczna współgrała z tekstami rapowymi, tworząc niesamowite, emocjonalne aranżacje.
Dzisiaj najmłodsi uczniowie naszej szkoły tj. uczniowie klas 1-4 wybrali się na wycieczkę, aby obejrzeć rewię na lodzie w Szczecinie. Widowisko pod tytułem „Niezwykłe przygody Sindbadażeglarza” dostarczyło im wiele emocji .Wszyscy bylipod ogromnym wrażeniem akrobacji na łyżwach i pięknej, wielobarwnej, ruchomej scenografii oraz dekoracji. Dodatkowym zaskoczeniem był efekty pirotechniczne oraz gra świateł, która zachwyciła niejedno dziecko. Przez cały czas uczniowie moglitowarzyszyć Sindbadowi w najróżniejszych przygodach, by w końcu doczekać się szczęśliwego zakończenia Wydarzenie to z pewnością zostanie na bardzo długo w ich pamięci .A później oczywiście wizyta w MacDonaldzie. Oto krótka fotorelacja.
Dziś klasa 1B obchodziła Dzień Dyni. Uczniowie poznali to warzywo bardzo dokładnie - oglądali i porównywali różne rodzaje dyń. Dowiedzieli się skąd pochodzi dynia, jakie ma wartości odżywcze i co z niej można przygotować. Było wiele zabawy i śmiechu 🎃🎃
"Literki w akcji"
Kolejne zadanie wykonane🙂 Wykorzystując metodę integracji sensorycznej, uczniowie klasy 1 a i 1 b formowali poznane litery z masy solnej.
Wczoraj odbyły się zajęcia edukacyjno- profilaktyczne dla uczniów kl. VI- VIII na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Poprowadził je kurator pan Tomasz Soroczyński. Dziękujemy 🙂
30 października hol naszej szkoły przekształcił się w dyniowe królestwo. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego świętowaliśmy Dzień Dyni. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani w pomarańczowe stroje. Na szkolnym korytarzu można było zobacz wiele dyń - każda w różnych rozmiarach i kształtach. Na stołach znalazły się słodkości i potrawy dyniowe przygotowane przez rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie. To dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy.😄
Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w ubiegłym tygodniu odbyła się zbiórka zniczy, aby uczcić pamięć po byłych pracownikach Szkoły Podstawowej nr 1. Dzisiaj uczniowie klasy VI b wybrali się na Cmentarz Komunalny w Płotach, aby posprzątać groby i zapalić znicze na mogiłach byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Odwiedziliśmy również groby osób, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i kulturalny naszej małej ojczyzny. Minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć, bo „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…”
Basiowy Bal Pasiastych w klasach I - III
Przygody sympatycznej Basi - bohaterki serii książek dla dzieci autorstwa Zofii Staneckiej, stały się pretekstem do zorganizowania w dniu dzisiejszym Balu Pasiastych. Wszyscy uczestnicy w nawiązaniu do ulubionych przez Basię pasków, przybyli do szkoły ubrani w stroje w kolorowe paski. Zaprezentowali je podczas pokazu mody. Dzieci uważnie wysłuchały książki „Basia i taniec” i bez problemu odpowiadały na pytania nawiązujące do lektury. Podczas imprezy wszyscy świetnie się bawili, ruchem inscenizowali prezentowane utwory i integrowali ze sobą. Miłym akcentem był poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców.
Bal był okazją do aktywnego poznania wartościowych książek dla dzieci.
Dzisiaj uczniowie klas 1a, 1b i 2a obejrzeli w gryfickim Domu Kultury przedstawienie pt. Baśniowy świat pana Perrault. Spektakl został oparty na trzech baśniach – Czerwony Kapturek, Tomcio Paluszek i Ośla Skórka. Z każdej z tych baśni wypływał morał, który najmłodsi widzowie na pewno odczytali. Przedstawienie zawierało wiele wątków humorystycznych , wychowawczych wplecionych między melodyjnymi piosenkami.
W trakcie odmawiania lektury "Sposób na Elfa" Marcina Pałasza, klasa III a wykonała leporello.
Lekcja matematyki - procenty. Uczniowie często zadają pytanie : do czego nam się to przyda?
Dzisiaj klasa VIIa w czasie lekcji matematyki z p. Joanną Przybysławską udała się do marketu, aby wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.
W poniedziałek uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Odwiedziliśmy park trampolin oraz kino. To był fajnie spędzony czas. 😊