FESTIWAL KOLĘD
W dniu dzisiejszym w kościele parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Płotach odbył się Festiwal Kolęd.
Uczniowie wszystkich klas prezentowali swoje interpretacje najpiękniejszych polskich
kolęd i pastorałek.
Na koniec wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem.
Dzisiejsze kolędowanie wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Chcieliśmy przy tej okazji złożyć wszystkim uczniom, rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz bogactwa łask bożych w nadchodzącym Nowym Roku 2024.
Konkurs plastyczno-językowy „Adventskalender” roztrzygnięty!
Podobnie jak w ubiegłym roku w naszej szkole organizowany był konkurs na kalendarz adwentowy, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, wykonując swoje prace. Wybór był bardzo trudny i w związku z tym wszystkie prace zostały nagrodzone słodkimi upominkami oraz oceną celującą z j.niemieckiego. Nagrody zostały wręczone podczas Festiwalu Kolęd.
Serdecznie gratulujemy J
Lista osób, które wzięły udział w konkursie:
1. Tufan Oskar IV a
2. Liszniańska Hanna IV b
3. Walukiewicz Zofia IV b
4. Kielar Maria IV b
5. Pokonieczna Maja IV b
6. Balon Aleksander V a
7. Chojdęgo Antonina V b
8. Haraszczuk Oliwier V b
9. Łys Alicja V b
10. Laskowska Maja V b
11. Sulej Julian VI a
12. Sulej Nikodem VII a
13.Franaszek Martyna VII a
14. Janaszkiewicz Jan VII b
Dzisiaj w ramach przygotowań do wigilii Bożego Narodzenia klasa II B dekorowała pierniczki.
Uczniowie klasy 2a, 2b i 3a 18 grudnia uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. "Piotruś Pan". Kontakt ze sztuką to zawsze dla dzieci niezapomniane wrażenia .
Wczoraj uczniowie koła historycznego wybrali się naniezwykle ciekawą, pieszą wycieczkę na miejsce najstarszego grodziska położonego w okolicach naszego miasta. Wczesnośredniowieczne grodzisko słowiańskie znajduje się około 1,5km na północ od Płotów w widłach rzeki Regi i Rekowej. W tym miejscu już w IX wieku powstała osada, a w wieku X osadnicy zbudowali gród obronny. Obiekt ma kształt wydłużonego owalu o wymiarach 100 x 40 metrów. Badania archeologiczne w tym miejscu prowadził doktor Andrzej Janowski z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Więcej na temat tego ciekawego miejsca możemy dowiedzieć się z książki Andrzeja Janowskiego –„Grodziska wczesnośredniowieczne w dorzeczu Regi”
Mikołajkowa wycieczka do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.
Zbieramy: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp.
Termin zbiórki: 11.12.2023 r. - 08.01.2024 r.
Miejsce zbiórki: Baza ZGKiM Płoty ul. Wojska Polskiego 8
W czwartek 30 listopada, klasę 2A i 2B odwiedziła pielęgniarka p. Marta Gruszkowska. Nasz gość ciekawie opowiedział na czym polega ta praca, jaka jest odpowiedzialna i niezwykle satysfakcjonująca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Marta zaprezentowała dzieciom przyrządy potrzebne pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, glukometr, strzykawki, igły, bandaże oraz kroplówki. Zademonstrowała niektóre proste zabiegi np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia czy pomiar cukru.
Bardzo dziękujemy P. Marcie Gruszkowskiej za przyjęcie naszego zaproszenia, interesujące zajęcia oraz poświęcony czas.
29 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Tań[E1] cach, które odbyły się w Liberec w Czechach. Alicja Markiewicz i Nikodem Sulej stanęli na podium zajmując 3 miejsce w kategorii standard.
Tuż za podium, bo na 4 miejscu znaleźli się Julia i Marcus Ochwat w kategorii Latino Dance Schow Juniors Duos. Nasi uczniowie trenują w Mobilnej Szkole Tańca i Fitnesu „Iskra” ze Świdwina.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Klasa 6a na lekcji języka polskiego wykonywała makietę z lektury "W pustyni i w puszczy " H. Sienkiewicza. 🙃🤫
Dziś na lekcji języka polskiego uczniowie klasy Vb wykonywali makiety z lektury "Katarynka " B. Prusa. Brawo 👍😎
W dniu 24 listopada o godzinie 19.00 rozpoczęła się nocna impreza czytelnicza dla uczniów klasy III. Celem było zainteresowanie dzieci książką Astrid Lindgren pt.”Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie zapoznali się z życiorysem i twórczością autorki. Czytanie kolejnych przygód opisanych w lekturze przeplatane było wspólnymi zabawami, zajęciami plastycznymi, eksperymentami i wspólną kolacją. Podczas zaplanowanych zajęć dzieci uzupełniały Lekturowe Leporello. Najwięcej emocji dostarczyło poszukiwanie skarbu według wskazówek Lisy. Okazało się, że uczniowie doskonale znają naszą szkołę i bez problemu odszukali ukrytą niespodziankę. Impreza zakończyła się w sobotę o godzinie 8.00. Pomysł spędzenia nocy w szkole spodobał się uczniom i już dopytują, kiedy znów będą mogli wziąć udział w „Nocnym czytaniu”.
Moje pierwszaki wykonały ostatnie zadanie w listopadzie- projektu LITERKI W AKCJI. Dzieci poznały podstawowe zasady pisma wypukłego Braille a. Dowiedziały się jak poszczególne punkty w systemie odpowiadają podanej literze. Następnie korzystając z wytłaczanki po jajkach z sześcioma wgłębieniami i przeróżnych elementów( orzechy, winogron, pomidorki, koraliki, kasztany itp.)w zależności od wybranej litery wypełniały ją. O to zdjęcia z dzisiejszych zajęć.
Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła Agencja widowisk historycznych Arkona z Torunia. Przedstawili oni spektakl historyczny " Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości".
Aktorzy z poczuciem humoru przekazali naszym uczniom wiedzę z jakże trudnego i tragicznego okresu w dziejach narodu polskiego. Bo właśnie taki był okres 123 lat zaborów oraz walki o odzyskanie niepodległości podczas I wojny światowej i wojna z bolszewikami. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały mundury i uzbrojenie żołnierzy Legionów Polskich oraz Błękitnej Armii, a także armii zaborczych państw. Najaktywniejsi uczniowie w nagrodę otrzymali medal z podobizną generała Józefa Hallera. Dziękujemy za występ i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu.
W ramach projektu ,,Szkoła dostępna dla wszystkich, do którego zakwalifikowała się nasza szkoła istnieje możliwość bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów. Wszystkie szczegóły dotyczące konsultacji znajdą Państwo w dołączonych materiałach.
Dzień Życzliwości😄♥️