W minioną niedzielę reprezantacja naszej szkoły wywalczyła II-gie miejsce drużynowo w rozgrywanych na "Nowej Żwirowni" Międzyszkolnych Zawodach Wędkarskich. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!!! :)
DZIEŃ KROPKI🔴🟢🔵
Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i zdolnościach. To czas, w którym możemy się skupić na małych i dużych umiejętnościach dzieci. Kiedy pokazujemy, że w każdym drzemie jakiś talent. Z tej okazji w świetlicy dzieci poznały historię Vashti, rozmawiały o swoich zdolnościach - stworzyły drzewo talentów, wykonały pracę plastyczne, uczestniczyły w zabawach, których bohaterką była kropka 😃
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji Sprzątanie Świata. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Dnia 11 września naszą szkołę odwiedziła policjantka Pani Agnieszka Podgórska. Spotkanie profilaktyczne w klasach I-VIII miało na celu przypomnienie zasad ,,Bezpieczeństwa w ruchu drogowym" oraz ,,Bezpieczniej drogi do i ze szkoły". Dziękujemy za pouczajacą wiedzę😊
Uroczyste pożegnie absolwentów.
Klasa 2 a w ostatnich dniach przed wakacjami integrowała się podczas zabaw i gier zespołowych. Miło będziemy wspominać te chwile.
Pożegnalny piknik klasy 3b 🥰
W przededniu wakacji uczniowie klas 4 udali się na wycieczkę rowerową do Czarnego, gdzie czekało na nas ognisko i słodki poczęstunek. To był fajnie spędzony czas.😊
Dzisiaj uczniowie klasy 3a przenieśli się do nietypowych krain, a mianowicie - krain jednego koloru. Była kraina CZERWONA, ZIELONA, ŻÓŁTA I NIEBIESKA. ĆWIERĆLAND, bo tak nazywała się ta zabawa pokazuje, że wszyscy jesteśmy potrzebni, chociaż różnimy się od siebie. Oto kilka zdjęć z ostatnich już zajęć z moimi uczniami.
W dniu dzisiejszym klasa 8b wybrała się na ostatnią wspólna wycieczkę. Wspomnienia z niej pozostaną na zawsze z nami. 😊🚣♀️
Klasa 6a wzięła dzisiaj udział w wycieczce integracyjnej do Szczecina. To był fajnie spędzony czas😊
W czwartek 15 czerwca w Goleniowie, odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych. Jedynym reprezentantem naszej szkoły był Nikodem Nabrzewski, który zdobył Mistrzostwo Powiatu Gryfickiego w biegu na dystansie 100 metrów. Nasz sprinter z wynikiem 12.66 uplasował się na siódmym miejscu. Do walki o medale Nikodemowi zabrakło niewiele. Gratulujemy osiągniętego wyniku, życzymy wielu sukcesów oraz udanego startu w przyszłym roku
Nasi uczniowie wzięli udział w festynie ekologicznym Eko-Mix
Pokaz mody ekologicznej - klasa 3b🌿
Od niedawna w gabinecie biologicznym zadomowiły się patyczaki. Są to owady przypominające gałązki czy patyki. Na wolności żyją w południowym Wietnamie (patyczak rogaty). Inne odmiany patyczaków żyją także w Indiach czy Australii. Patyczaki rogate są najbardziej popularne w domowych hodowlach. Maja najmniejsze wymagania i nie sprawiają żadnych problemów. Patyczak ma długość około 7-10 cm (samice są większe, a samce mniejsze) i żyje około roku. W naturalnym środowisku patyczaki żyją na gałęziach eukaliptusa i do złudzenia przypominają ich gałązki. W swoim domku patyczaki potrzebują przede wszystkim patyków. Patyczaki uwielbiają się wspinać i maskować w gałęziach. Nie mają one też dużych wymagań temperaturowych. Warunki około 20-23 stopni są dla nich idealne. Aby patyczak mógł swobodnie zrzucić co jakiś czas swój pancerz (wylinieć) potrzebuje większej wilgotności. Wystarczy więc spryskiwać wnętrze terrarium wodą ze spryskiwacza (odstaną). Uwielbiają liście jeżyn i malin, a także truskawek, porzeczek, bluszczu, bazylii, róży, wiśni. Zimą można dawać zwierzakom mrożone liście – przed podaniem spłukujemy je obficie zimna wodą. Patyczaki to osobliwe zwierzaki. Jednak obserwacja ich życia może być bardzo ciekawa. Od czasu do czasu można je też brać na ręce, ale szczerze powiedziawszy owady te nie przepadają za takimi pieszczotami.
Uczniowie klas ósmych, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce z biologii zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Pamiątkowe sowy zostały wykonane przez uczniów młodszych klas z wykorzystaniem druku 3D.
Dzisiaj na lekcji geografii uczniowie klasy VII poznawali "Naszą małą ojczyznę". Podczas pieszej wycieczki poznaliśmy historię kilku najważniejszych zabytków w mieście. Dowiedzieliśmy się jaki był wkład rodu von Osten na rozwój naszego miasta, między innymi przy wznoszeniu obydwu zamków i kościoła. Przypomnieliśmy sobie cechy budowli gotyckich i renesansowych.
W dniu dzisiejszym odwiedziła naszą szkołę jedna z jej najstarszych absolwentek. Pani Anna Maria Lawrz uczyła się tutaj prawie dziewięćdziesiąt lat temu. Uczniowie z klas pierwszych zgotowali jej serdeczne przyjęcie. Pani Anna Maria była bardzo wzruszona odwiedzinami w swojej dawnej szkole.
Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili uczniowie z zerówek. Jak to będzie w tej szkole? Po dzisiejszym dniu wszyscy wiedzą, że będzie dobrze. Oto kilka zdjęć z ich pobytu. Do zobaczenia we wrześniu.