• Skarpetki

Uczniowie z klasy II B zainspirowani „Niezwykłymi przygodami dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” wykonali dzisiaj bohaterów tej fantastycznej lektury 😊

• Pasowanie na czytelnika

We wtorek  27.02.2024r. uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Pani Lilia Balonis z pomocą uczennicy 7b Amelki Żurek, bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o zasadach funkcjonowania biblioteki i czytelni oraz odczytała Prośby Książek. Uczniowie rozwiązali zagadki i wykazali się znajomością tytułów książek dla dzieci. Mogli też pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i słodki upominek. Uroczystość zakończona była sesją zdjęciową a później słodkim poczęstunkiem w klasie.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

• Lektury w pudełku

Praca z lekturą „ Anaruk, chłopiec z Grenlandii” w klasie 3 a rozpoczęła się od podróży  po mapie w poszukiwaniu Grenlandii. Uczniowie wyszukiwali  informacje na temat tej wyspy oraz życia jej mieszkańców dawniej i dziś. Ciekawostki te umieścili w pudełkach, wykazując się pomysłowością. Prezentując swoje prace, udowodnili, że dużo zapamiętali z zajęć.

• Klasowy konkurs recytatorski

Dzisiaj w klasie II B odbył się Klasowy konkurs recytatorski. Jego laureatami zostali: 1 miejsce - Hanna Tufan, 2 miejsce - Filip Woźniak, 3 miejsce - Nikola Gołębiowska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas etapu szkolnego.

• Przedstawienie teatralne

Klasy II a oraz II b na spektaklu pt. Brzechwolandia 😊

• Lekcja j.polskiego

Uczniowie klasy 6a na lekcji języka polskiego wykonywali makiety domu hobbita. 👍

• Lekcja muzyki

Lekcja muzyki w 1a. Gramy na Bum Bum Rurkach.

Walentynki w 1a.

• Turniej Koszykówki

W czwartek 8 lutego w Hali Rega Arena odbyły się towarzyskie rozgrywki Koszykówki chłopców. Były to jednocześnie nieoficjalne Mistrzostwa Gminy w kategorii klas IV - VI oraz VII - VIII.  Na parkiecie było dużo emocji, pięknych akcji i  ogrom zaangażowania. Dodatkową atrakcję stworzyła grupa Mażoretek, która gorąco dopingowała i zachęcała drużyny do gry. W  dniu dzisiejszym musieliśmy  uznać wyższość uczniów ze Szkoły Podstawowej w Modlimowie, którym gratulujemy, życzymy powodzenia na Mistrzostwach Powiatu i serdecznie dziękujemy za dzisiejsze granie w duchu Fair Play. Do zobaczenia na kolejnych zawodach

• Karnawał

Zabawa karnawałowa- neon party

• Przygotowania do balu

Klasa IIa już gotowa na zbliżający się bal karnawałowy. Prezentujemy własnoręcznie wykonane maski.

• Wokół symboli narodowych

Konkurs Historyczny „ Wokół Symboli Narodowych”

Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs historyczny organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej z oddziałami w Szczecinie „ Wokół Symboli Narodowych”. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu, uczniów naszej szkoły:

I Miejsce –  Paweł Kaczmarek klasa 3a

Julia Owsianna  klasa 2a

II Miejsce –  Iga Kuraj klasa  klasa 2a

Hanna Tufan klasa 2b

Aniela Balon klasa  klasa 3a

III Miejsce – Elżbieta Chernyshova  klasa 3a

Igor Kaczmarek klasa 3a

Filip Woźniak klasa 2b

Maja Sobera klasa 3a

IV Miejsce – Nikola Oczkowska klasa 2b

Nikola Gołębiowska klasa 2b

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Brawa za wiedzę!!!

• Konkursy

Podczas apelu podsumowującego I semestr nauki zostały wręczone uczniom dyplomy: za udział  w konkursach plastcznych oraz w konkursie recytatorskim. Gratulacje!!!

• Bezpieczne ferie

W dniu dzisiejszym odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie ferii poprowadzona przez pracowników Sanepidu.

• Konkurs recytatorski

Dnia 11 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Plotach odbył się konkurs recytatorski. W kategorii klasy IV - VI laureatami zostali: 1.miejsce - Antoni Spagarino, 2.miejsce - Hanna Kacprzykowska, 3.miejsce - Maria Kielar oraz wyróżnienia: Natasza Kuźmicka, Gabriela Pokrywka i Anna Tymczuk. W kategorii klasy VII - VIII 1.miejsce zajęła Amelia Żurek, 2.miejsce - Małgorzata Zielińska, 3.miejsce - Oliver Majkowski. Wyróżnienia otrzymały Magdalena Podlawska oraz Julia Zięba. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

• Dzień Bajek

• Dzień Emo

• Dzień Piżamy

• Wigilie klasowe

• Festiwal Kolęd

FESTIWAL KOLĘD
    W dniu dzisiejszym w kościele parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Płotach odbył się  Festiwal Kolęd.
    Uczniowie wszystkich klas prezentowali swoje interpretacje najpiękniejszych polskich
    kolęd i pastorałek.
    Na koniec wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem.
    Dzisiejsze kolędowanie wprowadziło nas                     w świąteczny nastrój. Chcieliśmy przy tej okazji złożyć wszystkim uczniom, rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz bogactwa łask bożych w nadchodzącym Nowym Roku 2024.

strona: