27 listopada 2019 roku, na drugiej godzinie lekcyjnej, uczniowie z klas I – IV uczestniczyli w koncercie muzycznym pt.: "PSOTNY CHOCHLIK W GITAROWYM PUDLE". W formie bajkowej opowieści, o pięknej Hiszpance, uczniowie mieli możliwość obejrzenia instrumentów muzycznych czyli gitary klasycznej i akustycznej, na których grali muzycy i dowiedzieli się jak zostały wykonane. Piękne dźwięki, wydobywane przez muzyków z gitar przenosił ich do słonecznej Hiszpanii. Oprócz słuchania prowadząca w bardzo ekspresyjny sposób zachęcała do wspólnej improwizacji ruchowej. Były więc skłony, obroty, tupanie, klaskanie, falowanie czy kręcenie wiatraczków. Niektórzy uczniowie weszli w rolę byka, z którym walczył torreador. Dzisiejszy koncert bardzo podobał się naszym najmłodszym uczniom i z niecierpliwością będą czekać już na kolejny w maju.
Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Uczniowie klas III a, III b, i II a naszej szkoły teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale ciekawy proces. Dnia 21.11.2019 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek w Koszalinie. Poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu dzieci wykonały pamiątkowe bombki. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Następnie dzieci pojechały na Warsztaty Mydlarskie. Poznały sposób wykonania mydła, rozgrzewania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny.Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych mydełek w kształcie choinki, bałwanka czy gwiazdki. Do wyboru miały też niesamowite ozdoby, które zatapiały w swoim mydełku. Własnoręcznie wykonane mydełka na koniec warsztatów zostały zapakowane w woreczek z etykietą i zabrane przez dzieci do domu. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał dwa mydełka. W przerwie dzieci rozwijały swoją zwinność, zręczność i gibkość na niezwykłym placu zabaw. Po wyczerpujących zabawach każdy zjadł mini pizzerkę. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza mydełkami wykonanymi własnoręcznie, przywieźli także bombkę – ze swoim imieniem oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.
Dzisiaj klasa I a i I b w ramach zajęć z edukacji technicznej przygotowała zdrowe i kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.
W naszej szkole promocja czytelnictwa odbywa się na różne sposoby. Z 15 na 16 listopada - odbyło się nocne czytanie, w którym wzięli udział uczniowie klas 3. Uczniowie zaopatrzeni w śpiwory, materace i karimaty, a także ulubione pluszaki, z entuzjazmem przybyli do szkoły, by spędzić w niej noc pełną wrażeń. Impreza zaczęła się o godzinie 19. Bohaterką Nocnego Czytania była Astrid Lindgren autorka min. Dzieci z Bullerbyn, czy książki o przygodach szalonej, rudowłosej dziewczynki Pippi. Prezentacja o tej pisarce dostarczyła uczniom wielu ciekawych informacji. Niezwykle podobały się doświadczenia, które wychodzą tylko wtedy, gdy jesteśmy w szkole wieczorem. Były też zabawy integracyjne, taneczne, które zaostrzyły apetyt. Uczestnicy udali się więc na kolację przygotowaną przez mamy. Następnie wszyscy chwycili za książki, bo przecież … „czytanie czas zacząć”. Po wspólnym słuchania wybranej na ten wieczór lektury uczniowie zajęli się składaniem kółek czyli origami. Z nich wyczarowali postacie Pippi, pirata, małpki lub papugi. Po zajęciach plastycznych rozpoczęły się podchody SZUKANIE SKARBU PIPPI. Wędrówka po szkole, przy zgaszonym świetle a tylko przy zapalonych świecach okazała się dla niektórych trudna, Wyobraźnia zadziałała tutaj na niekorzyść dzieciaków. Pewne przedmioty w świetle dziennym wyglądają zupełnie inaczej niż w ciemności. Kolejne wskazówki podchodów zaprowadziły dzieci do świetlicy, gdzie czekała na nie słodka, świecąca niespodzianka- TORT W KSZTAŁCIE KSIĄŻKI- był przepiękny i przepyszny. Zmęczeni wrażeniami ułożyli się do snu. Niespodzianką dla wszystkich było wspólne oglądanie filmu pt. ,,Dzieci z Bullerbyn”. Najwytrwalsi czytelnicy zasnęli o godz. 01.00. Ta niezwykła noc na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Rano czekał na nich pączek i herbata oraz dyplom PATENT NIEUSTRASZONEGO za przeżycie pełnej niebezpieczeństw nocy z bohaterami książek Astrid Lindgren. Wszyscy o godzinie 8 rano zadowoleni, wzbogaceni o nowe doświadczenia, wraz z rodzicami wrócili do domu. Spotkanie pod hasłem „Nocne czytanie” trwało do białego rana. Nie było ważne, czy ktoś był bardziej wyspany na materacu, czy wręcz przeciwnie, zmęczony, bo nie przyzwyczajony do nocnego harcowania. Nocne czytanie to dobry sposób na edukację i zabawę, to również kształtowanie postawy świadomego czytelnika, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, odpowiedzialności za własną pracę, to doskonała okazja do pogłębienia więzi ze szkołą.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół przyłączyło się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzisiaj także nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji. 🙂
Uczniowie nie zapomnieli także o zwierzętach z naszego płotowskiego przytuliska. Dzięki naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom, karmy i akcesoriów było tak dużo, że mogliśmy podzielić nasze dary. Jeszcze raz dziękujemy w imieniu wszystkich zwierząt i ich opiekunów. 🐈🐶🐕😍
Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria.15 listopada z wizytą do schroniska pojechały przedstawicielkiuczniów i pomysłodawczynie akcji: Małgosia i Julka pod opieką pani Katarzyny Zinkiewicz oraz Pani Agnieszki Podlawskiej. Przekazaliśmy cały bagażnik karmy suchej i mokrej (puszki, saszetki, przysmaki), oraz cały bagażniki zawierający: kołdry, koce, ręcznik, miski i zabawki. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji. Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.
Nasza akcja nabiera tempa. Jeszcze tylko do jutra czekamy na karmy i rzeczy, które pomogą zwierzętom przetrwać zimę. Po południu wyruszamy do schroniska :)
Chętni uczniwie klas piątych przygotowali w domu modele komórek. Brawo :)
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole punktualnie o 12.00 rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Wokół symboli narodowych" organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. To już V edycja. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas II-III z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. W naszej szkole przystąpiło 14 uczniów. Formuła testu dostosowana była do wieku uczestników. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat polskiej historii i polskich symboli narodowych. Przygotowując się uczniowie poznali sylwetki Polaków związanych z Szarymi Szeregami tj. Aleksandra Kamińskiego czy Irenę Sendlerową, która wsławiła się w ratowaniu dzieci żydowskich, rozpoznawali ordery tj. Order Orła Białego czy Order Virtuti Militari. Wielu z uczestników potrafiło też narysować symbol Polski Walczącej. Wszyscy natomiast doskonale znali legendy związane z powstaniem państwa polskiego. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia. Czekamy na wyniki !!!
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Najmłodsi uczniowie przygotowali prace, które ozdobiły korytarze naszej szkoły.
Zniszczone mogiły zarośnięte chwastami - również takie groby można znaleźć na cmentarzach. Warto o nich pamiętać, szczególnie w okresie Wszystkich Świętych. Z jakiegoś powodu bliscy spoczywających tam osób, nie mogą należycie zadbać o miejsce pochówku ich krewnych. Mijając taki grób na cmentarzu warto zapalić chociaż mały znicz, jako symbol pamięci o zmarłych, o których nikt inny już nie pamięta...Uczniowie Naszej Szkoły po raz kolejny włączyli się w szczytną akcję związaną ze Świętem Zmarłych. Prowadzili zbiórkę zniczy, które potem zapalili na opuszczonych grobach. Sprzątali też zaniedbane mogiły na płotowskim cmentarzu.
W dzisiejszy poniedziałek nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1b, 3a i 3b po raz kolejny mieli okazję popluskać się w wodzie. Tym razem zajęcia na basenie były z trenerem. Nie zabrakło zabaw z wodą, makaronami czy też deskami. Były próby zanurzania się w wodzie, podskakiwania czy też pływania. Ci, którzy potrafią już pływać sprawdzali swoich sił na dużym basenie. Czas minął bardzo szybko. Czekamy do kolejnego poniedziałku.
Dzisiaj w klasie 3a miała miejsce degustacja przetworów warzywnych i owocowych , które zostały sporządzone przez mamy, ciocie czy babcie. Najbardziej smakowały zamrożone winogrona i jagody. Bułka z masłem i dżemem oczywiście truskawkowym była przepyszna. Kiszona kapusta nie dla wszystkich była atrakcyjna. Okazało się również, że nie wszyscy jedzą warzywa i owoce. A my doskonale wiemy, że każdego dnia powinniśmy zjadać 5 PORCJI WARZYW I OWOCÓW. Zajęcia podobały się bardzo i czekamy już na kolejne, gdzie będziemy robić sałatkę.
W poniedziałek w klasie 3a miała miejsce ZABAWA W TEATR. Uczniowie przygotowali kukiełki i inscenizowali treść książki SZEWCZYK DRATEWKA. Zabawa taka daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości, rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi, rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, umiejętność wypowiadania się, wzbogaca słownictwo. Stosowanie tej metody w pracy z dziećmi zapewnia wiele satysfakcji. Dzieciakom zabawa podobała się na tyle, że czekają już na następną lekturę, aby również dać przedstawienie. Może tym razem zaprosimy gości?
W czwartek wszyscy uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły wybrali się do Rodzinnego Parku Rozrywki ,,Kids Arena " w Szczecinie. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: basen z kulkami, poduchy miękkie, malowanie buziek, rowerki, wspinaczka: wysoki na 8 metrów dmuchany Angry Bird - jedyny taki w Polsce! ,kilkunastometrowy dmuchany tor przeszkód w kształcie czerwonej ciężarówki, nadmuchiwana zjeżdżalnia z elementami wspinaczki, wyspa na morzu, tablica interaktywna do grania w gry ruchowe , boisko do piłki nożnej. Dzieci bawiły się wyśmienicie i ze smutkiem opuszczały park rozrywki, chcąc jeszcze tam zostać. Klasy pierwsze pojechały do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie KARMELEK a klasy drugie i trzecie zwiedzały Filharmonię Szczecińską. Później nie mogło zabraknąć wizyty w Mac Donaldzie. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy …Czas było wracać do domu. Czekają już, na kolejną wycieczkę ( będzie w listopadzie!!!).
Tegoroczną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, znanego też jako Dzień Nauczyciela, przygotowali uczniowie klasy siódmej i ósmej pod opieką swoich wychowawczyń. Jak zawsze nasi uczniowie wspaniale ubogacili uroczystość swoimi występami artystycznymi. Serdecznie dziękujemy także naszym najmłodszym, za pięknie wykonane laurki, które przyozdobiły korytarze naszej szkoły.