Lista przedmiotów

Nawigacja

Nawigacja

  • Podsumowanie I semestru

    Półmetek roku szkolnego już za nami, zatem czas na podsumowanie efektów wytężonej pracy uczniów i nauczycieli oraz na przemyślenia. Poniżej prezentujemy średnie ocen i frekwencje za I półrocze roku szkolnego 2018/2019. Już jutro ferie… upragniony czas wypoczynku zimowego, a dla niektórych wytężonej pracy. Najlepszym gratulujemy osiągniętych wyników, a tym którzy „przysnęli” w I semestrze, życzymy rychłego przebudzenia i dołączenia do grona uczniów, którzy rzetelnie wypełniają swoje obowiązki

    24 stycznia podczas apelu przygotowanego przez klasę VIa wraz z wychowawcą p. Moniką Płanetą podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów oraz poszczególnych klas w I semestrze.

    W naszej szkole uczy się 255 uczniów:

    w szkole podstawowej: 172

    w gimnazjum: 83

     Chociaż koniec roku szkolnego wydaje się być jeszcze bardzo odległy, są uczniowie, którzy już teraz pracują na swój czerwcowy sukces. Najwyższą średnią ocen oraz odznakę wzorowego ucznia zdobyli:

    Klasa 1a

    Andrzejewski Antoni

    Kacprzykowska Hanna

    Kowalska Magdalena

    Kraszewska Nela

    Liszniańska Zofia

    Ochwat Markus

    Rynalski Ignacy

    Klasa 2a

    Dąbrowski Fabian

    Hypta Julian

    Duniecki Miłosz

    Sulej Nikodem

    Zieliński Jakub

    Klasa 2b

    Samołyk Dominik

    Jaroszewicz Arkadiusz

    Klasa 4a

    Bukowiec Nadia 4,91

    Choińska Lena  5,27

    Jankowska Agata 5,0

    Kaczmarek Dominika 4,82

    Lewandowska Magdalena 4,91

    Lipowiec Borys 5,09

    Liszniański Julian 4,91

    Mazurek Maja 5,0

    Pasternak Patrycja 5,0

    Walukiewicz Hubert 5,18

    Klasa 4b

    Nabrzewski Kewin 4,91

    Trębaczewski Piotr 4,91

    Chrul Maciej   4,82

    Klasa 5a

    Kacprzykowska Katarina 5,09

    Nowowiejski Oskar 5,0

    Lenarczyk Paula 4,75

    Klasa 5b

    Bujarowicz Natalia 4,92

    Klimkowska Nikola 4,75

    Krzywda Marcel 4,75

    Szmyt Julia 4,83

    Klasa 6a

    Bojar Sergiusz 5,27

    Drozdowska Natalia 5,36

    Krupa Aleksandra 5,18

    Krupa Alicja 5,09

    Klasa 8a

    Fedyszyn Julia 5,0

    Kosmala Karolina 5,0

    Klasa 3a

    Maria Klimko  5,11

    Martyna Sobera 4,94

    Adam Klimko 4,83

    Klasa 3b

    Podlawska Maria 5,12

    Klasa 3c

    Krupa Katarzyna 4,76

    Klasa 3d

    Dżuman Julia  4,76

    Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych ocen na zakończenie roku!!!

       

    Jeszcze raz przypomnieliśmy sukcesy w konkursach przedmiotowych wewnątrzszkolnych oraz w zawodach sportowych. Wspominaliśmy akcje, uroczystości, imprezy, w których szkoła brała udział w I semestrze. Cieszy fakt, iż kolejny rok nasi uczniowie okazują wielkie serce najbardziej potrzebującym, biorąc udział w akcji „Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej”, WOŚP oraz w zbiórce plastikowych nakrętek.

    Podsumowując pierwsze półrocze w naszej szkole, uważamy z całą stanowczością, iż obfitowało ono w niezwykłe, ciekawe wydarzenia. Cała społeczność szkolna była zaangażowana w rozmaite zadania, które rozwijały nasze pasje i zainteresowania. Co więcej, nadchodzące miesiące zapowiadają się równie interesująco. Już nie możemy się ich doczekać :)

    Zapraszmy do zapoznania się prezentacją podsumowującą pierwszy semstr oraz z galerią zdjęć:

    Apel-_Podsumowanie_I_semestru_2018-2019.ppt

       
       
       
       
       
       
       
       
       

     

    .

     

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
  • Dzień Babci i Dziadka

    Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W dniu 21 stycznia 2019 roku w naszej szkole  także świętowano z seniorami. Wychowawczynie klas 1a i 2a serdecznie przywitały tych wyjątkowych gości podkreślając, że zawsze można liczyć na tak liczną ich obecność. Uczniowie tychże klas przygotowali  przedstawienie, w których wyrazili  swą wielką miłość do babć i dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły układy taneczny do znanych i mniej znanych  melodii. Na twarzach dziadków gościła radość, a chwilami nawet wzruszenie. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki w postaci kalendarzy i filiżanki z herbatką. Nie zabrakło też wspólnych pląsów z dziadkami typu: tańczymy La bada, krasnoludek, Ludzie do ludzi czy Bingo. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Za rok znów się spotkamy z naszymi kochanymi „dziadkami”.

  • Ogłoszenie

     

    Informacja dla rodziców dotycząca profilaktyki zwalczania wszawicy

    W celu zapewnienia warunków organizacyjnych do bezpiecznego i higienicznego pobytu uczniów w szkole prosimy o systematyczne, minimum cotygodniowe sprawdzanie dzieciom czystości głów. Jest to najlepsza możliwość skutecznego leczenia wszawicy oraz działań profilaktycznych, które w efekcie mogą zapobiec jej rozprzestrzenianiu.

    Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się dziecku tak samo, jak zdarza mu się zapomnieć zeszytu do szkoły czy odrobić pracę domową. Nikt tu nie jest winny, gdyż infekcja nie wynika z braku higieny lub ubóstwa rodziny. W takim samym stopniu może ona dotknąć dzieci zadbanych, jak i pochodzących z mniej zamożnych domów. Dzięki współpracy i komunikacji na linii szkoła – dom- szkoła można tego skutecznie uniknąć.

    RODZICU, BĄDŹ CZUJNY!

    1. Dziecko zarażone wszami głowowymi często drapie się po głowie.
    2. Świąd i pieczenie skóry jest spowodowany substancją, którą wydziela wesz głowowa. Może być to przyczyną frustracji dziecka i utrudniać mu koncentrację podczas lekcji.
    3. Wszawicą może zarazić się zarówno uczeń, który ma długie, jak i krótkie włosy. 
    4. Czystość włosów nie ma wpływu na podatność na infekcję.
    5. Wszawica najczęściej dosięga dzieci między 3 a 12 rokiem życia. 

    MIEJ ŚWIADOMOŚĆ, CZEGO SIĘ OBAWIAĆ

    1. Wszy głowowe mają barwę brązową lub szarą. Wielkością i kształtem przypominają ziarenka sezamu.
    2. Wszy głowowe nie potrafią skakać lub latać. Ich jedynym sposobem poruszania się jest pełzanie.
    3. Jaja wszy są nazywane gnidami. Mają one wielkość główki od szpilki i wytwarzają substancję kleistą, która zwiększa ich przyczepność do włosów.
    4. Zarówno wszy, jak i gnidy głowowe mogą nie być dostrzeżone na pierwszy rzut oka. Pasożyty lubią ciepło, dlatego bytują przy korzeniu włosa.
    5. Okolicami głowy, w których najprościej jest znaleźć wszy, są partie przy uszach oraz karku.
    6. Wszy głowowe nie przenoszą chorób.

    JAK WYKRYĆ WSZY? JAK POSTĘPOWAĆ?

    1. Sprawdzając włosy w okolicy uszu oraz karku głowy;
    2. W przypadku długich włosów najłatwiej jest je wykryć podczas czesania włosów specjalnym grzebieniem nad białą kartką;
    3. Należy czesać włosy suche i wyczesywać je w pozycji pochylonej – głową do dołu nad białą kartką papieru;
    4. Jeśli niektóre „kropki” na kartce się poruszają to z dużym prawdopodobieństwem są to wszy;
    5. Poświęć czas na systematyczne czesanie włosów specjalnym, gęstym grzebieniem. Czesać powinna się cała rodzina. Czym szybciej wykryje się wszy, tym szybciej się ich pozbędziemy;
    6. Włosy należy czesać bardzo dokładnie, wszy i ich jajeczka są bardzo małe i trudne do usunięcia;
    7. Należy także zastosować mycie włosów szamponem przeciwko wszom;
    8. Po uwolnieniu się od wszy, należy jeszcze czesać się specjalnym grzebieniem przez 10-14 dni. Da to pewność, że zastosowana metoda leczenia była skuteczna.

    Czystość włosów należy sprawdzać systematycznie przynajmniej raz w tygodniu. Leki dostępne są w aptekach, można je kupić bez recepty, należy stosować się ściśle do zaleceń zawartych w ulotce.

    Zachęcamy również do zapoznania się z:

    Zalacznik_1.doc-procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wystepowania wszawicy w szkole

  • Akcja „Szkole pomagamy świat oczyszczamy”

    Uczniowie klasy Ia i IIb zanieśli w piątek do ZGKiM przy ul. Wojska Polskiego 8 zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyniesiony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W zamian za uzbierane kilogramy szkoła otrzyma nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych. Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymają wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów. Wywóz elektrośmieci odbędzie się 15 stycznia. Prosimy o wsparcie nas w tej akcji.

  • Szkolny Festiwal Kolęd

     20 grudnia na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, jak co roku, odbył się Szkolny Festiwal Kolęd, tym razem w hali Rega Arena. Miał on na celu wyłonienie klasy, która najlepiej i najciekawiej wykona kolędę. Jednak głównym celem było, obok propagowania tradycji świątecznej, doskonalenie umiejętności wokalnych jak również umiejętności pracy w zespole. Niemal wszystkie klasy wzbogaciły swoje wystąpienia kostiumami, a także grą na instrumentach. W skład jury weszły Panie: Bogusława Krawiec, Bożena Prokop oraz Pan Wiesław Gromek. Komisja miała nie lada zadanie spośród tak dobrze przygotowanych klas wyłonić tę najlepszą trójkę. Przy ocenie występów brano pod uwagę mnóstwo elementów. Przede wszystkim na pierwszym miejscu oceniano śpiew – intonację i jakość wykonania kolędy. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

    Klasy I-IV Szkoły Podstawowej

    I miejsce otrzymała klasa IIb – gratulacje! II miejsce klasa IVb

     oraz IIImiejsceklasa Ia.

    Klasy V-VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy III Gimnazjum

    I miejsce otrzymała klasa VIIIa – gratulacje!  II miejsce klasa Vb

    oraz III miejsceVIa.

    Mamy nadzieję, że Festiwal ten spodobał się wszystkim uczestnikom i za rok przygotują się równie profesjonalnie.

  • Wigilie klasowe

    Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia. Klasy miały swoje spotkania już dziś, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną. Byli uczniowie, rodzice, pięknie nakryte stoły, opłatek i kolędy. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęćsmiley

  • Wycieczka do Torunia

    W piątek 14 grudnia uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę świąteczną do Torunia. Program wycieczkieczki był bardzo atrakcyjny, na początek zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem miasto. Następnie udaliśmy się do Kamienicy Alchemika, gdzie mieliśmy możliwość samodzielnie udekorować i posrebrzyć bomki, oraz przeprowadzić doświadczenia chemiczne. Kolejnym punktem programu była wizyta w Piernkiarni Mistrza Bogumiła, gdzie samodzielnie piekliśmy i dekorowaliśmy piernki. Po obiedzie mieliśmy czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń :)

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

  • Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej

    Dziś 15.12.2018r. na Wigilii Miejskiej w Płotach utworzyliśmy swoje stoisko z ozdobami bożonarodzeniowymi.Ozdoby cieszyły się wielkim powodzeniem. Ludzie o wielkich sercach niezawiedli. Pragnę gorąco podziękować swoim wychowankom: J. Szmyt, M.Kędzi, L. Mikołajczak, J.Bielawskiemu,G. Ochwatowi, M. Krzywdzie, H. Klimkowskiemu, A. Marusik za to, że dzisiaj mimo chłodnego popołudnia towarzyszyli mi podczas naszej akcji. To oni wykonali całą pracę a przy tym bardzo dobrze się bawili.Dziękuję ❤❤❤. Dziękuję pracownikom domu kultury, za przekazanie na nasz szczytny cel ozdób z konkursu bożonarodzoniowego, a w szczególności p. Łukaszowi Rachubińskiemu za świetną współpracę. Muszę dodać, że zadbały o nas również Panie wydające pierogi, które nas nakarmiły i donosiły ciepłą herbatę. Tylko dziś zebraliśmy 1618, 50zł. Oczywiście cała kwota zostanie przkazana na leczenie naszego ucznia. Łącznie zebraliśmy 9343,61zł. Dziękuję w imieniu swoim, rodziców Macieja i samego Maćka. Pozdrawiam Joanna Przybysławska

  • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

    Czym jest Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”?

    Termin 10.12.2018-04.01.2019

    To projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych.

    Jakie są korzyści z udziału?

    Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej. Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów.

    Podsumowując główne korzyści to:

    możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę

    edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci

    za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych

  • Konkurs recytatorski

    11 grudnia 2018 r., w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Przystąpili do niego uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.Uczestnicy zaprezentowali różnorodny repertuar. Mogliśmy wysłuchać utworów poetów klasycznych i współczesnych. Wszyscy otrzymali gromkie brawa, a komisja miała twardy orzech do zgryzienia. W końcu po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców, którzy będą nas reprezentować na konkursie recytatorskim w Domu Kultury w Płotach.

    W kategorii klas IV - VI nagrodzono:

    I miejsce zajęli Julian Liszniański i Patrycja Pasternak

    II miejsce dla Leny Choińskiej i Oskara Nowowiejskiego

    III miejsce zajęły Gabriela Balon i Nadia Bukowiec 

     

    W kategorii klas gimnazjalnych nagrodzono :

    I miejsce dla Zuzanny Szajner i Marii Klimko

    II miejsce zajęła Martyna Sobera

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy sukcesów na konkursie gminnym. 

     

  • Wyjazd do operetki

    W dniu 07.12.2018 r. grupa naszych najmłodszych uczniów wybrała się na wycieczkę do Szczecina. Celem wyjazdu była wizyta w tamtejszej Operze na Zamku. Po przyjeździe na miejsce zobaczyliśmy przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego. Były już stragany, dekoracje świąteczne, choinki , lampki i Mikołaj z reniferem. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie. O godzinie 11:00 nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment- spektakl w Operze Szczecińskiej. Uczestnicy mieli przyjemność oglądać operetkę pt."O krasnoludkach i sierotce Marysi". Była to niesamowita opowieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabrały młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym. Pokazały też, że pracowitość i zgodne działanie w grupie pozwalają przenosić góry. Uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Dla maluchów, jak i niektórych dorosłych była to pierwsza wizyta w operetce. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzany spektakl. Z wypiekami na twarzach patrzyły na wesołe krasnoludki i z niepokojem śledziły losy Marysi. Roztańczeni i śpiewający aktorzy, prawdziwa scena, muzycy z instrumentami oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to ich pierwsza wizyta w operetce, ale zapewne nie ostatnia!!! 

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

     

  • Mikołajki w naszej szkole

  • Spotkanie z Mikołajem

    Dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie spotkali się z Mikołajem pod Urzędem Miejskim. Tam rozpalona została piękna choinka i oczywiście wręczane były upominki. Oprócz Mikołaja prezenty rozdawał burmistrz naszego miasta pan Radosław  Mackiewicz. Maluchy były prze-szczęśliwe. Taki dzień powinien trwać jak najdłużej.

  • Mikołajki

    6 grudnia naszych najmłodszych uczniów  odwiedził niezwykły gość- Mikołaj. Dzieciaki na Jego wizytę czekały z niecierpliwością. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Niektórzy musieli obiecać poprawę. Tym, którym zdarzało się być czasem niegrzecznym Mikołaj zadawał specjalne zadania. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę WSZYSTKIE DZIECI MIKOŁAJA KOCHAJĄ. A Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. 

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

  • Gryficki Cross Mikołajkowy

    W dniu dzisiejszym to jest 5 grudnia, odbyły się ostatnie w tym roku " Mikołajkowe Biegi Przełajowe" z cyklu Grand Prix Powiatu Gryfickiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Szesnastka najwytrwalszych, najtwardszych i najbardziej zawziętych biegaczy stawiło się na starcie w Parku Miejskim w Gryficach. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i dostarczyli wielu sportowych emocji. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim bez wyjątku, że mimo zimowej pory roku i niskiej temperatury powietrza postanowili wystartować. W kategorii dziewcząt z rocznika 2008 i młodsi I miejsce wywalczyła Natalia Bujarowicz. W kategorii chłopców z klas V-VI piąte miejsce wybiegał Oskar Nowowiejski, a tuż za nim dobiegł Sergiusz Bojar. Wśród dziewcząt z klas VII - VIII i gimnazjum czwarte miejsce zajęła Patrycja Bałasz, która do samej mety walczyła o podium. W tej samej kategorii wiekowej nasi chłopcy zdominowali biegi zgarniając całe podium. I miejsce Oliwier Malinowski, II miejsce Fabian Mazur, III miejsce Eryk Mazur. Piąty był Mateusz Sadowski, a ósme miejsce wywalczył Klaudiusz Tomczyk. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcą serdecznie gratulujemy. Jak zwykle zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu i zapraszamy do startów w przyszłym roku. Biegaczy nagradzamy ocenami celującymi z Wychowania Fizycznego, a wychowawców prosimy o wpisanie punktów pozytywnych z zachowania. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF.

  • Kiermasz bożonarodzeniowy

    Dziś 4 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Ozdoby świąteczne, stroiki, kartki świąteczne i karmniki przygotowane przez naszych uczniów i ich rodziców można było nabyć za symboliczne kwoty. Rodzice okazali się bardzo hojni. Tyko dziś uzbieraliśmy 944 zł 36gr. Oczywiście cała kwota zostanie przekazana na leczenie dla Macieja Chrula. Łącznie w czasie trwania całej akcji udało nam się uzbierać i wesprzeć rodziców Macieja kwotą 7725,11zł. Dziękuję moim uczennicom: Klimkowskiej N., Bujarowicz N., Bajkowskiej O., Mikołajczak L., Szmyt J. za pomoc w przeprowadzeniu kiermaszu❤❤❤.

    Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas na przygotowanie ozdób. Zwłaszcza uczniowie z młodszych klas okazali swoje ogromne zaangażowanie. Jesteście tacy mali, a macie takie wielki serducha😍😍😍

    Pozdrawiam Joanna Przybysławska

  • Spotkanie z górnikiem w klasie 1a

    4 grudzień – to dzień obchodów górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do szkoły  pana Andrzeja Sekulę – emerytowanego górnika.  Pan Andrzej zaprezentował i omówił strój górniczy. Opowiedział legendę o świętej Barbarze. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna. Wyjaśnił, że barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Nauczył dzieci  kilku zwrotów z gwary śląskiej.

    Na zakończenie dzieci podziękowały panu górnikowi za bardzo ciekawe i pełne wrażeń  spotkanie.

  • Andrzejki

    27.11 na Hali Widowiskowo- sportowej w Płotach odbyły się Andrzejkowe Ostatki. Organizatorami imprezy był samorząd SP nr 1 oraz pracownicy hali. Celem imprezy oprócz licznych gier i zabaw była zbiórka pieniążków na rehabilitację dla Macieja Chrula. Pieniądze za sprzedane bilety chcieliśmy podarować naszemu koledze. Goście dopisali, tańcom nie było końca. Już czekamy na następne temu podobne inicjatywy. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność a dyrekcji hali Rega Arena oraz pracownikom za pomoc w organizacji dyskoteki i wróżb. Samorząd Szkolny z opiekunami E. Pawlak i A. Kraszewską.

  • Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej

    W piątek 23 listopada w naszej szkole odbył się kolejny ,, słodki piątek " połączony z loterią fantową. Jak zwykle rodzice i uczniowie nas nie zawiedli. Część rodziców upiekła słodkości, inni przekazali pieniążki swoim pociechom na ich zakup, a jeszcze inni przyszli do szkoły, poświęcili swój wolny czas i poprowadzili sprzedaż. Nie zawiedli również uczniowie klasy IIIa: M. Klimko, A. Klimko. M. Sobera i B. Rokicki wraz z p. Moniką Płanetą. Świetnie przeprowadzona loteria przyniosła łączny dochód 1018zł. DZIĘKUJEMY! Ze sprzedaży ciasta uzbieraliśmy kwotę 716 zł. Ogromną cegiełkę dołożyły również Panie z Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Kraszewska i Ewelina Pawlak. Świetnie przygotowana zabawa andrzejkowa przyniosła dochód 715 zł.Dziewczyny DZIĘKUJĘ💓 Na dzień dzisiejszy przekazaliśmy na leczenie Maćka łącznie 6085,75zł. Rodzice, uczniowie, nauczyciele - macie wielkie SERCA💖💖💖

    Pozdrawiam Joanna Przybysławska

  • Lekcja programowania z Photonem

    28 listopada uczniowie klasy 2a testowali  robota Photona. To pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania, logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Wszyscy uczniowie mogli spróbować pokierować tym sympatycznym robotem, zaprogramować jego drogę. Mogli też poimprowizować, zaprogramować zmianę kolorów oczu i czułków w trakcie ruchu i wydawanie dźwięku. Uczniowie nie mieli najmniejszych problemów z tym zadaniem. Już czekają na kolejne spotkanie z robotem.Wszyscy stwierdzili, że robotyka, to super sprawa! 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr1 w Płotach
    ul. Wojska Polskiego 17

Galeria zdjęć