Lista przedmiotów

Nawigacja

Nawigacja

  • Dzień Pluszewogo Misia w Ia

  • Dzień Pluszewogo Misia w IIb

    Dzisiaj obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Pluszowego Misia. Tego szczególnego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami. Przypomnieliśmy sobie historię pluszowego misia oraz najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie dzieci wykonały piękne prace plastyczne, oczywiście pt.,,Miś" i opisywały swoich ulubieńców. Nasze „misiowe święto” uatrakcyjniła wizyta wyjątkowego gościa. Razem z kolegami z klasy I a i II a spotkaliśmy się z robotem Fotonem, który jak się okazało - ku wielkiej radości dzieci - pozostanie z nami i będzie urozmaicał nam zajęcia informatyczne i uczył programowania. Na koniec nadszedł czas na małe ,,co nieco”. Dzieci ze smakiem zjadły wafle z miodem. Nie zabrakło również ,,misiowej" muzyki. Dzień był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

     

  • Dzień Pluszewogo Misia w IIa

    25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W klasie 2a obchodziliśmy je 26 listopada. Z tej okazji każde dziecko miało za zadanie przynieść do szkoły swojego misia - pluszaka. Zabawa z misiem zaczęła się od obejrzenia prezentacji ZNANE I NIEZNANE MISIE. Głównym punktem dnia było wspólne redagowanie opisu misia.  Później były misiowe zadania, malowanki oraz wspólna zabawa z chustą animacyjną oraz misiami. Na koniec dnia , tak jak misie lubią coś słodkiego, my również zjedliśmy czekoladowe , nadziewane cukierki.  Zabawa wszystkim sprawiła ogromną radość. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

  • Rewia na lodzie "Królowa Śniegu"

    16 listopada uczniowie klasy 1a i 2a  udali się do Szczecina na lodowisko. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie baśniowego widowiska dla dzieci opartego na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Znana z występów na całym świecie, Moskiewska Rewia na Lodzie, zaprezentowała fantastyczne  przedstawienie. Bogata scenografia, wspaniałe i różnorodne kostiumy, fantastyczne efekty specjalne, jak również układy choreograficzne i muzyka wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. Dzieci mogły również podziwiać indywidualne popisy zawierające trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. 


       To widowisko z pewnością dostarczyło uczestnikom wycieczki  wielu emocji i pozostawiło po sobie wiele niezapomnianych wrażeń.

     

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    Konwencja o Prawach Dziecka, zwana Światową Konstytucją Praw Dziecka, została uchwalona została przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Co warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu (prawników z Państwowej Akademii Nauk) była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowanie dziecka.

    PRAWA DZECKA:

    Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nikt nie może dziecko pozbawić. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Zarówno rodzice, opiekunowie prawni jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.

    Prawa osobiste

    • prawo do życia i rozwoju,
    • prawo do tożsamości (nazwisko, imię, obywatelstwo, wiedza o własnym pochodzeniu),
    • prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej,
    • prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
    • prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach dziecka dotyczących, w postępowaniu administracyjnym i sądowym,
    • prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi,
    • prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej,
    • prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15 roku życia.

    Prawa socjalne

    • prawo do odpowiedniego standardu życia,
    • prawo do ochrony zdrowia,
    • prawo do zabezpieczenia socjalnego,
    • prawo do wypoczynku i czasu wolnego.

    Prawa kulturalne

    • prawo do nauki (bezpłatnej i obowiązkowej w zakresie szkoły podstawowej),
    • prawo do korzystania z dóbr kultury,
    • prawo do informacji,
    • prawo do znajomości swoich praw.

     

  • Finał szkolnego konkursu wiedzy „Moja Niepodległa”

    W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły począwszy od klas IV pisali test sprawdzający ich wiedzę związaną z odzyskaniem niepodległości przez naszą ojczyznę. Był to jeden z punktów bogatego programu  obchodów 100 - lecia  Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole.  Test eliminacyjny wyłonił uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą w swoich klasach i to właśnie oni reprezentowali swoją klasę w finale szkolnym, który odbył się wczoraj. Najpierw rywalizowali uczniowie klas IV – VI. Każdy uczestnik finału odpowiadał ustnie na dowolnie wybrane przez siebie pytanie z banku pytań. Były również pytania do slajdów. Po ośmiu rundach pytań zostali wyłonieni zwycięscy. Tak przedstawia się klasyfikacja:

    1. Natalia  Drozdowska          VI  a
    2. Maciej   Chrul                     IV b
    3. Katarina  Kacprzykowska   Va
    4. Julian      Liszniański           IV a
    5. Julia        Szmyt                   V b

    Na następnej godzinie lekcyjnej do rywalizacji na tych samych zasadach przystąpili uczniowie klas III gimnazjum i  VIII.  Jak przystało na starszaków, wykazali się oni jeszcze większą wiedzą, aniżeli ich młodsi koledzy, a tak przedstawiają się wyniki:

    1.Maria            Klimko       III a

    2.Damian         Lis              III b

    3.Julia              Fedyszyn   VIII a

    4.Adam           Jędrzejczyk  III c

    5.Milosz          Skotak          III d

    Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Ryszarda Malińskiego oraz  dyplomy i oceny celujące z historii. Konkurs sprawnie przeprowadziła komisja w składzie:  Maria Podlawska – jury, Sandra Melon – sekretarz i Józef Andrzejewski. Uczniom gratulujemy szerokiej wiedzy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

                                                                              Józef  Andrzejewski

  • Przedstawienie

    W piątek nasi najmłodsi uczniowie udali się do Gryfic, aby obejrzeć przedstawienie teatralne W KRAINIE LAWENDOWEGO RYCERZA, przygotowane przez aktorów teatru ARTENES z Wrocławia. Poprzez baśniowe przygody i pogodną wymowę spektakl promuje czytanie książek wśród najmłodszych. Nawet Ci, którzy jeszcze nie poznali radości przeżywania książkowych przygód, wyszli z przedstawienia przekonani, że książka to coś fajnego, o co warto prosić. Mamy nadzieję,że uczucie to pozostanie u maluchów jak najdłużej, że będą sięgać po książkę częściej niż po tablet czy telefon. 

  • Kalendarz

    Kalendarz pracy do zakończenia I semestru w roku szkolnym 2018/2019

    04.12.2018 – wywiadówka – informacje o zagrożeniach, kiermasz świąteczny

    20.12.2018 – festiwal kolęd + wigilia szkolna

    - godz. 8 00 – 9 30 – w klasach z wychowawcami

    - godz. 10 00 – festiwal kolęd

    21.12.2018 – 02.01.2019 – przerwa świąteczna

    do 11.01.2019 – wystawienie ocen semestralnych

    24.01.2019 – apel podsumowujący

    24.01.2019 – wywiadówki

    28.01.2019 – 10.02.2019 – ferie zimowe

    od 11.02.2018 – II semestr

    Egzaminy próbne klas III i VIII – z OKE – styczeń 2019

     

  • List do rodziców

    Zachęcamy Państwa do zapoznania się listem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Jarosława Pinkasa Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

    List_do_rodzicow.pdf

  • Konkurs Historyczny

    W środę 14 listopada  9 uczniów  klas drugich brało  udział w IV Edycji konkursu „Wokół symboli narodowych”. Do udziału w IV edycji konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Wyniki konkursu zostaną podane do końca 2018 r. Trzymamy kciuki za nasze maluchy !!!

  • Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej

    Dzisiaj w ramach akcji „Pomagamy Maćkowi-razem możemy więcej” odbyła się loteria fantowa. Uczniowie próbowali swojego szczęścia kupując losy-każdy pełny. Udało nam się zebrać 710zł. Kwota ta zostanie przekazana Maćkowi na dalszą rehabilitację. Loterię przygotowała p. Monika Płaneta wraz z uczniami klasy 3a: Marią Klimko, Martyną Soberą, Adamem Klimko i Bartkiem Rokickim. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wsparli loterię przynosząc fanty oraz p. Joannie Przybysławskiej za koordynowanie całej akcji.

    Jeśli nie zdążyłeś nabyć losu- nic straconego.

    W najbliższy czwartek, przez trzy przerwy będzie ku temu okazja :)

  • Uroczysta akademia

    W piątek 9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W związku z tą okrągłą rocznicą już od września odbywało się u nas wiele imprez upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości. Gościliśmy grupę Nałęcz z Trzebiatowa, uczniowie młodszych klas uczestniczyli w konkursie plastycznym pod hasłem „Polska – nasza ojczyzna” przeprowadzonym przez p. Bogusławę Krawiec. Uczniowie najstarszych klas brali udział w Konkursie Literackim pod kierunkiem p. Waldemara Wierzby. Na lekcjach historii uczniowie poznali drogę Polaków do niepodległości i pisali test wiedzy o Niepodległej, a najlepsi uczniowie z każdej klasy zakwalifikowali się do finału szkolnego, który odbędzie się w następny piątek 16 listopada. Nauczyciele-świetlicy wykonali kotyliony dla całej społeczności szkolnej. Na lekcjach wychowawczych i muzyki uczniowie doskonalili śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Jednak kulminacyjnym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był   montaż słowno–muzyczny wraz z barwną prezentacją multimedialną, przygotowany przez uczniów klasy III d gimnazjum i kilku  uczniów z innych klas,  wybranych do recytacji wierszy przez nauczycieli polonistów. Na wstępie wszyscy uczniowie o godzinie 11.11 odśpiewali 4 zwrotki  hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Montaż słowny, przeplatany wierszami i piosenkami patriotycznymi przypadł do gustu wszystkim uczestnikom zgromadzenia, a szczególnie dyrekcji szkoły. Również najmłodsi uczniowie z klasy Ia oraz IIa i b zaśpiewali piosenkę patriotyczną „Jestem Polakiem”. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Ryszard Maliński podziękował uczniom i nauczycielom za tak staranne przygotowanie tej podniosłej uroczystości. Dziękujemy uczniom za wzorowe wywiązanie się ze swoich obowiązków pod kierunkiem p. Danuty Pełczyńskiej –Nejmasz, p. Bożeny Prokop, p. Waldemara Wierzby i p. Józefa Andrzejewskiego. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z apelu.

    Józef   Andrzejewski

     

     

  • Święto Niepodległości

    W niedzielę 11 listopada uczniowie naszej szkoły podczas obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny. W symboliczny sposób pokazali - zagrabienie naszego kraju przez 3 mocarstwa. Pieśni, które towarzyszyły Polakom w okresie zaborów i pierwszych dniach niepodległości wspólnie śpiewane były przez wszystkich obecnych podczas uroczystości. Polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów do utworu Ogińskiego POŻEGNANIE OJCZYZNY ściskał za gardło niejednego obserwującego. Wesoły i radosny taniec z biało- czerwonymi pomponami do utworu JESTEM POLKĄ I POLAKIEM zakończył uroczystą akademię. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na smaczną grochówkę. 

  • Pamiętamy...

    Jak co roku przedstawiele Samorządu Szkolnego naszej szkoły wybrali się na Cmentarz Miejski w Płotach. Nie straszna nam była zła pogoda. Udało się uprzątnąć kilkanaście mogił. Pamięć o grobach swoich bliskich zmarłych jest bardzo ważna. Lecz nie można zapominać o mogiłach starych i  zaniedbanych. Samorząd  uczniowski z opiekunami.
     
     
     
  • Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej

    Jesteśmy w połowie naszej zbiórki, więc czas na podziękowania. W imieniu rodziców Macieja oraz swoim pragnę podziękować wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję. Poświęcili swój wolny czas, aby przygotować pyszności na ,,słodki piątek". Dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu za wsparcie. Cieszy nas fakt, że w naszym przedsięwzięciu biorą udział rodzice i uczniowie z innych klas. DZIEKUJEMY ZA WASZE WIELKIE SERCA❤

  • Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej

    Dziś nadszedł czas odwiedzin u Macieja i przekazania dotychczas zebranych pieniążków. Nie obyło się bez łez wzruszenia i radości. Mama i rodzeństwo Maćka przyjęli nas bardzo ciepło. Zabawom nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. PS. Przepraszamy za bałagan😘😘😘😘😘

  • Pomagamy Maćkowi - razem możemy więcej

    W piątek 26 października w naszej szkole odbył się kolejny już ,,słodki piątek". Rodzice upiekli pyszne ciasta, eklery, rogaliki,pączki itp. Oczywiście cały dochód przeznaczamy na pomoc dla Macieja. Jesteśmy w połowie naszej akcji, więc czas na podsumowanie tego co udało nam się zebrać: zbiórka do puszek wśród młodzieży - 1060,83zł, pierwszy słodki piątek - 707,42zł, zbiórka wśród rodziców - 683,83zł, drugi słodki piątek - 1184,67zł. Łącznie 3636,75zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w akcji i prosimy o więcej. Przed nami jeszcze loteria fantowa, dyskoteka andrzejkowa, kiermasz bożonarodzeniowy. W poniedziałek wybieramy się do Maćka i jego rodziców w odwiedziny. O spotkaniu w następnym poście. Pozdrawiam Joanna Przybysławska

  • Jarmark Kultury i Tradycji

    W sobotę uczniowie naszej szkoły należący do Ludowego Zespołu Tanecznego otworzyli tradycyjnym polonezem JARMARK KULTURY I TRADYCJI. Po raz pierwszy zaprezentowali się w strojach ludowych uszytych przez panią Małgorzatę Witos. Maluchy zatańczyli jeszcze TROJAKA. Następnie zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego poloneza. Pierwsza para tj. Zosia i Fabian poprowadzili korowód tańczących par. Ogromne brawa otrzymali wszyscy tańczący a szczególne maluchy, które zaprezentowały się wspaniale.

  • Basiowy Bal Pasiasty

    W piątek najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się na BASIOWYM BALU PASIASTYM. Inspiracją do zorganizowania imprezy była bohaterka książki Zofii Staneckiej BASIA. Dziewczynka kochała ubrania w paski i tylko w takich chodziła ubrana. Podobnie jak ona, maluchy musiały przyjść na bal w garderobie w paski. Były więc sukienki, spódniczki, spodnie, bluzki tylko w paski. Dodatkowym elementem garderoby były czapeczki, oczywiście też w paseczki. Bal rozpoczęła imienniczka naszej bohaterki-Basia, która w towarzystwie swojego partnera tanecznego rozpoczęła bal- walcem angielskim. Po tym były tańce- wężyki, kazaczok, kaczy taniec czy bingo. Był też moment, podczas którego uczniowie wysłuchali jedną z książek o naszej bohaterce- BASIA I TANIEC. Kto jak uważnie słuchał, okazało się podczas zabawy - wędrująca pałeczka, gdzie należało odpowiedzieć na pytania związane z wysłuchanym opowiadaniem. Bal minął bardzo szybko. Wszystkim, no może prawie wszystkim bardzo się podobał. Świadczyły o tym zadowolone miny i pytanie a kiedy następny?

  • Lekcja biblioteczna

    W czwartek uczniowie klasy 2 a mieli lekcję w bibliotece szkolnej. Zajęcia poświęcone były postaci  z książek Zofii Staneckiej BASI. Uczniowie poznali główną bohaterkę czyli Basię, jej rodzinę, przyzwyczajenia czy zamiłowania. Obejrzeli wystawę książek o Basi i przeczytali kilka opowiadań. Zauważyli, że Basia lubi paski. To stało się inspiracją do zorganizowania BASIOWEGO BALU PASIASTYCH.  

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr1 w Płotach
    ul. Wojska Polskiego 17

Galeria zdjęć