Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Organizacja

Liceum zaoczne prowadzi zajęcia w systemie weekendowym – piątek, sobota średnio 2 razy w miesiącu.

Zajęcia liceum zaocznego rozpoczynają się w godzinach popołudniowych (piątek) i porannych (sobota) od 8.15 i trwają do godziny 15.45.

Egzaminy w liceum  zaocznym

W liceum zaocznym każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną. Jeżeli Słuchacz regularnie  uczestniczy  w zajęciach  z przedmiotów nauczania i jest w nich aktywny,  oraz uzyska bardzo dobre oceny z prac kontrolnych nauczyciel uczący danego przedmiotu może zwolnionić słuchacza  z egzaminów semestralnych ustnych.

Prace kontrolne  w  liceum zaocznym

Ze wszystkich przedmiotów obowiązują pisemne prace kontrolne zadawane przez nauczyciela do samodzielnego opracowania w domu i składane w wyznaczonym terminie.

Zaświadczenia  o  nauce dla  Słuchaczy

Jako Słuchaczom naszej Szkoły przysługują Państwu uprawnienia identyczne z tymi, które przysługują uczniom szkół państwowych.

Zaświadczenia wydawane przez szkołę honorowane są przez instytucje państwowe WKU (prawo do odroczenia służby wojskowej), ZUS, SĄDY i inne.