ETR

Informacja o Szkole Podstawowej numer 1 w Płotach - tekst łatwy do czytania i zrozumienia (ETR)

Szkoła Podstawowa numer 1 w Płotach

Szkoła Podstawowa numer 1 w Płotach, czyli po prostu szkoła, znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 17, 72-310 Płoty.

Na zdjęciu przedstawiony jest budynek Szkoły Podstawowej numer 1 w Płotach. Budynek znajduje się przy drodze ruchu. Teren szkoły jest odgrodzony.  Przed wejściem znajduje się  szeroka brama po lewej stronie i szeroka furtka po prawej stronie. Budynek jest piętrowy.

Za pracę szkoły odpowiedzialny jest Dyrektor.

Dyrektorem Szkoły Podstawowej numer 1 w Płotach jest Pan Ryszard Maliński.

Sekretariat szkoły otwarty jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do godziny 15.00.

W sobotę i w niedzielę szkoła jest zamknięta.

Kontakt ze Szkołą Podstawową numer 1 w Płotach

Wszystkie potrzebne informacje uzyskasz w sekretariacie lub pod numerem telefonu 91 38 51 209.

Możesz także napisać e-mail na adres: sp1@ploty.pl

Szkoła przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach pracy sekretariatu.

Dostępność budynku

Budynek główny szkoły posiada dwa wejścia.

Drzwi od wejścia głównego znajduje się od strony ulicy. Do wejścia prowadzi jeden stopień. Wejście nie posiada poręczy.

Na zdjęciu przedstawione jest wejście główne do budynku. Wejście  główne znajduje się z przodu budynku, na przeciwko bramy wjazdowej. Do wejścia prowadzi jeden stopień wykonany z płytek oraz chodnik z wysokim krawężnikiem. Po wejściu do budynku znajdują się trzy stopnie schodów. Brak jest podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Dojście do wejścia głównego wykonane jest z kostki brukowej.

Drugie wejście znajduje się od strony parkingu. Prowadzą do niego schody wyposażone w poręcze po obu stronach.

Na zdjęciu przedstawione jest drugie wejście do budynku. Wejście znajduje się przy parkingu dla pracowników szkoły z tyłu budynku. Do wejścia prowadzi pięć stopni schodów z płytek z poręczami po obu stronach. Brak jest podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Żadne z wejść nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Budynek posiada parter i dwa piętra.

W budynku brak jest windy. Osoby z niepełnosprawnością nie mają możliwości dostać się do wszystkich pomieszczeń budynku.

Sekretariat znajduje się na pierwszym piętrze budynku.

Za budynkiem szkoły znajduje się parking dla pracowników. Parking został utwardzony, wykonany jest z kostki brukowej.

Nie zostało wyznaczone miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej.

Na zdjęciu przedstawiony jest parking dla pracowników szkoły. Parking wykonany jest z kostki brukowej bez nierówności. Miejsca postojowe znajdują się blisko drugiego wejścia do budynku. Nie zostało wyznaczone miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Nieoznaczone miejsca postojowe znajdują się po prawej stronie budynku szkoły.

Na zdjęciu przedstawione są nieoznaczone miejsca parkingowe po lewej stronie od wejścia głównego do budynku szkoły. Miejsca postojowe wykonane są z kostki brukowej bez nierówności. Nie zostało wyznaczone miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Jak załatwić sprawę w Szkole Podstawowej numer 1 w Płotach?

Żeby załatwić sprawę w szkole możesz:

1. Napisać potrzebne pismo i wysłać je na adres:

Szkoła Podstawowa numer 1 w Płotach

ulica Wojska Polskiego 17

72-310 Płoty

1. Przyjść do szkoły i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy sekretariatu.
  2. Przynieść pismo do sekretariatu.
  3. Napisać wiadomość i wysłać ją na adres e-mailowy sp1@ploty.pl
  4. Zadzwonić pod numer telefonu 91 38 51 209

Pracownicy szkoły pomogą załatwić Twoją sprawę bez względu na sposób kontaktu wybrany przez Ciebie.

Poinformuj nas o najlepszej dla Ciebie formie komunikowania się dla załatwienia Twojej sprawy w szkole.

My dołożymy starań, aby Twoją sprawę załatwić jak najszybciej.

Pies przewodnik

Jeśli przy poruszaniu się pomaga Ci pies przewodnik, oczywiście możesz z nim przyjść do szkoły.

Czym zajmuje się Szkoła Podstawowa numer 1 w Płotach?

1. Zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo.
  2. Tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka.
  3. Wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców.
  4. Kształtuje postawy moralne, proekologiczne.
  5. Promuje zdrowie fizyczne i psychiczne.
  6. Przestrzega zasad wynikających z Konwencji Praw Dziecka.
  7. Organizuje sprawne zarządzanie placówką, analizuje i ocenia efekty swojej pracy.
  8. Prowadzi zajęcia zabawowe z elementami edukacyjnymi.
  9. Prowadzi zajęcia opiekuńczo – wychowawcze z uwzględnieniem potrzeb dziecka.
  10. Zapewnia rozwój umysłowy i emocjonalny dziecka.
  11. Rozwija talenty dzieci.
  12. Stwarza warunki do zdobywania wiedzy.
  13. W budynku funkcjonuje liceum dla dorosłych. Zajęcia odbywają się w formie zjazdów, zaocznie, w co drugi piątek i sobotę w miesiącu.

Oficjalna strona Szkoły Podstawowej numer 1 w Płotach

Oficjalną stroną z informacjami publicznymi szkoły jest strona pod adresem: https://sp1ploty.edupage.org/