Lista przedmiotów

Nawigacja

Nawigacja

  • Podsumowanie I semestru

    28 stycznia 2015r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący I semestr nauki.

    Na dzień dzisiejszy w naszej szkole uczy się 229 uczniów, z czego w klasach pierwszych: 81, w drugich: 70, natomiast w klasach trzecich: 78 uczniów. Najmniej uczniów jest w klasie IIc, a najwięcej w klasie Ib.

    ZACHOWANIE

    Od września zdobywaliśmy nie tylko oceny z poszczególnych przedmiotów, ale oceniani byliśmy z zachowania oraz zliczone zostały nasze obecności i nieobecności w szkole.

    Nasi uczniowie  w poszczególnych klasach otrzymali następujące oceny z zachowania :

     

    wzorowych

    bardzo dobrych

    dobrych

    poprawnych

    nieodpowiednich

    nagannych

    I

    6

    24

    15

    14

    6

    15

    II

    4

    15

    20

    15

    3

    13

    III

    8

    15

    21

    16

    7

    10

     

     
       

    Poszczególne oceny z przedmiotów dodane do siebie i podzielone przez liczbę przedmiotów dały nam  średnią ocen. Najwyższą średnią w szkole otrzymała klasa IIIa: 3,29. W klasach drugich najwyższą średnią otrzymała klasa IId: 3,08, a w klasach pierwszych  średnią 3,27 zdobyła klasa Id. Najniższą średnią uzyskała klasa IIId. Średnia ocen szkoły wynosi 3,06.

    A oto uczniowie, którzy otrzymali średnią ocen co najmniej 4,75:

    Klasa Ib: Klaudia Gawłowska -4,93

    Klasa Id: Wiktoria Lewandowska- 5,0

    Klasa IIa: Bartosik Magdalena- 4,93

    Klasa IId: Sara Karcz: 5,07 – najwyższa średnia w szkole

    Klasa IIIa: Szyszka Julia 4,8

    Klasa IIIb: Bednarek Dominika -5,0

    Niestety w pozostałych klasach brak uczniów z tak wysoką średnią.

    Jak przedstawia się nasze uczęszczanie do szkoły?

    Z  klas I najwyższą frekwencją uzyskała klasa Ic: 92,23% i jest to jednocześnie najwyższa frekwencja w szkole.  W klasach II uzyskała klasa IIa: 91,86%, a w klasach trzecich IIIb:90,1%. Najniższą frekwencję ma klasa IIId i wynosi ona 85,96%. Frekwencja szkoły wynosi 88,97%

    APEL_PODSUMOWANIE SEMESTRU I 2015/2016

    Zachęcamy wszystkich uczniów do większej pracy w drugim semestrze i wyrażamy nadzieję, że na koniec roku jeszcze więcej uczniów uzyska wysokie wyniki i wzorowe zachowanie.

     

     

  • Rozstrzygnięcie konkursu

    W październiku została zainicjowana akcja budowy karmników dla ptaków. Liczna grupa uczniów wzięła udział w konkursie na najładniejszy karmnik. Przedmiotem oceny karmników poza prawidłową konstrukcją była estetyka wykonania. Spośród 16 karmników samorząd szkolny po zebraniu głosów osób oceniających informuje, że:

    I miejsce zajęła Magdalena Bartosik z klasy IIa

    II miejsce zajął Jonatan Jasiński z klasy Id

    III miejsce zajęła Daria Noryca z klasy IIIb

    Wyróżnienie zdobyła Paulina Jasiocha z klasy Ic

    Wymienione osoby odebrały nagrody ufundowane przez Pana Dyrektora. Wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za zaangażowanie i właściwą postawę ekologiczną.Wiosenny śpiew ptaków wszystkim nam wynagrodzi trud, który uczniowie włożyli w ptasie stołówki.

    Danuta Kacperska

  • Światowe Dni Młodzieży

    Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami,duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Spotkaniom towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

    Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia. Wspierajmy naszą modlitwą młodych z całego świata w ich poszukiwaniach. Szczególna sposobność ku takiej modlitwie będzie 06.02. 2016 w godzinach od 19.30 do 21.00, przy wspomnianych symbolach, które nawiedzą naszą parafialną świątynie. Gorąco zachęcamy byśmy wszyscy, na miarę swoich  możliwości włączyli się w przeżywanie tych ważnych wydarzeń. Obecność młodzieży z Parafii obowiązkowa.

    Ks.Piotr Skiba

    Ks. Jerzy Senderek -proboszcz

    Katarzyna Olbrycht -katechetka

  • Bezpieczne ferie

    FERIE W DOMU

    Czas ferii spędzonych w domu, a nie na obozie bądź koloniach, wcale nie musi być nudny! Na boisku,lodowisku, ślizgawkach, w parkach możesz poznać nowych kolegów i świetnie się bawić! Bo czy jest lepsza frajda od bitwy na śnieżki, saneczkarskich wyścigów czy łyżwiarskich popisów? Pamiętaj jednak, że w każdym miejscu czyhać może niebezpieczeństwo: z pozoru wytrzymały lód może okazać się zwodniczy, przyjazny człowiek w parku może okazać się złodziejem a nadjeżdżający samochód może jechać z o wiele większą szybkością niż mogłoby Ci się wydawać… Dlatego pamiętaj, by zachować ostrożność w każdej sytuacji, zwracaj też uwagę, czy Twoim kolegom nie dzieje się krzywda.

    BEZPIECZEŃSTWO NA ŚNIEGU I LODZIE

    • do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego
    • nigdy nie zjeżdżaj sankami leżąc na nich
    • nie stój blisko zjeżdżających saneczkarzy i nie zastawiaj ścieżki zjazdu
    • teren do zjazdu należy oczyścić z krzaków, kamieni i nierówności
    • upewnij się, że Twoje sanki nie mają połamanych szczebli bądź wystających śrub. Jeśli mają, koniecznie poproś opiekuna o naprawę
    • nie doczepiaj sanek do samochodu
    • ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikaj zamarzniętych stawów, jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały, co grozi bardzo poważnym wypadkiem
    • przebywając na lodowisku nie należy trzymać rąk w kieszeni
    • nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta
    • nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)

     

    BEZPIECZEŃSTWO NA ULICY I PODWÓRKU

    • kiedy spadnie śnieg - poruszaj się ostrożnie po chodnikach i drogach: nie ślizgaj się, nie popychaj kolegów
    • informuj rodziców lub opiekunów dokąd idziesz i o której wrócisz
    • idąc w pobliżu drogi zachowaj szczególną ostrożność – długość hamowania pojazdów zimą jest znacznie dłuższa wskutek ślizgiej nawierzchni
    • nie baw się w odosobnionych miejscach – jeśli będziesz potrzebował pomocy, nikt Cię nie usłyszy
    • nie wsiadaj do obcych samochodów, nie rozmawiaj z obcymi i nie ulegaj żadnym namowom obcych
    • nie przyjmuj od nieznajomych żadnych przedmiotów na przechowanie – mogą pochodzić z kradzieży
    • przed wyjściem ustal z rodzicami obszar, na jakim możesz się bawić
    • jeśli chcesz pójść do kolegi, zapytaj wcześniej o zgodę opiekuna

     

    BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

    w trakcie zimowego wypoczynku rodzice mogą pozwolić Ci na większą swobodę czasową w korzystaniu z Internetu. Surfowanie w sieci to świetna zabawa, pamiętaj jednak, że i tam może czekać na Ciebie niebezpieczeństwo:

    • zamieszczane w Internecie informacje są publiczne, każdy może je zobaczyć i wykorzystać, dlatego nie podawaj swoich danych, nie dziel się prywatnymi informacjami
    • nigdy nie zamieszczaj lub nie wysyłaj czegokolwiek, co może posłużyć do zlokalizowania Ciebie lub innej osoby (na przykład imienia i nazwiska, adresu e-mail, czy też adresu domowego lub numeru telefonu)
    • zachowaj dystans - nie organizuj spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w sieci
    • bądź szczery – nie podawaj się za kogoś, kim nie jesteś; bądź uprzejmy, ale nie wdawaj się w dyskusję z natrętnymi osobami

     

     

  • Festiwal kolęd

    Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, jak co roku, odbył się Szkolny Festiwal Kolęd. Miał on na celu wyłonienie klasy, która najlepiej i najciekawiej wykona polską tradycyjną kolędę, wylosowaną przez gospodarzy klas. Jednak głównym celem było, obok propagowania tradycji świątecznej, doskonalenie umiejętności wokalnych jak również umiejętności pracy w zespole. Niemal wszystkie klasy wzbogaciły swoje wystąpienia kostiumami, układem choreograficznym i niekiedy grą na różnych instrumentach. W skład jury weszli: p. Małgorzata Jędruszek, p. Katarzyna Rachubińska, p. Józef Andrzejewski oraz p. Józef Malinowski. Komisja miała nie lada zadanie spośród tak dobrze przygotowanych klas wyłonić tę najlepszą trójkę. Przy ocenie występów brano pod uwagę mnóstwo elementów. Przede wszystkim na pierwszym miejscu oceniano śpiew – intonację i jakość wykonania kolędy. Ważną rolę przypisano strojom, rekwizytom oraz temu co się działo na scenie. Były kolorowe przebrania kolędników, aniołów oraz Świętej Rodziny. Dodatkowo szansę na wygraną zwiększała umiejętność gry na instrumencie.

    Nagrodę za I miejsce otrzymała klasa IIIb, drugie miejsce wyśpiewała klasa IIa natomiast trzecie – Ic.  Ponadto przyznano cztery wyróżnienia dla klas: IIId, IIc, Ia i Id. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

    Uatrakcyjnieniem festiwalu był występ chóru „Cantore Pasja” pod dyrekcją p.Michała Felsztukiera. Podobnie jak w latach ubiegłych, także nauczyciele przygotowali swój występ, który niestety nie brał udziału w konkursie. Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć wytęp zespołu „Kraszki” oraz wysłuchać szkolnego zespołu „ Malinki”

     

  • 10.12.2015
    Frekwencja jest czynnikiem wpływającym na wyniki nauczania oraz jakość pracy szkoły.   Niska frekwencja to przyczyna wielu niepowodzeń szkolnych i narastających trudności w nauce, które w efekcie mogą prowadzić do braku promocji uczniów do następnej klasy.  Zbyt częsta nieobecność na zajęciach lekcyjnych, nagminne opuszczanie pojedynczych godzin i powtarzające się spóźnienia uczniów naszej szkoły  w ubiegłych latach skłaniają do stwierdzenia, że jest to problem wymagający podjęcia zdecydowanych kroków przeciwdziałających tym zjawiskom i wynikającym z tego konsekwencjom. Dlatego w szkole  prowadzony jest miesięczny i semestralny ranking frekwencji klas, który ma na celu zmotywowanie uczniów do systematycznego uczęszczania na zajęcia lekcyjne.
  • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

    11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.



     Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób naszych nieprzyjaciół, którzy walczyli ze wszystkim, co wiąże się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Ani Niemcom, ani Rosjanom nie udało się narzucić naszym rodakom swojej kultury i języka w ramach tzw. procesów rusyfikacji i germanizacji. Polacy odzyskując niepodległość po ponad 100 latach „niebytu” – co jest fenomenem na skalę globalną – po raz kolejny udowodnili zaś, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.

    Co by się stało, gdyby nie bohaterstwo przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość? Dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli – flagi oraz godła państwowego; a wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, zostałyby zapomniane. Polska mogłaby przepaść na zawsze.


     

  • 05.11.2015

    Uwaga!!!

    Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz
    z opiekunami zapraszają do udziału w konkursie, który trwać będzie

    od listopada do czerwca.
    Chcemy umilić nasz czas spędzony w szkole dodatkowymi doznaniami estetycznymi, okraszając to rywalizacją między klasami.

    W każdym miesiącu wyznaczony został 1 dzień przewodni – tematyczny, podczas którego cała klasa będzie mogła dostosować się i zdobyć punkty na swoje konto. Wygrywa klasa, w której będzie największy procent uczniów ubranych wedle tematu (koloru)  przypadającego na dany dzień (na przykład – dzień krawata – wszyscy zakładają krawaty).
    Wszystkie punkty zostaną zliczone w czerwcu, a klasa otrzymaNAGRODĘ!!!

     

    JUŻ 18 LISTOPADA  - DZIEŃ NIEBIESKI

     

    MIŁEJ ZABAWY!!!

  • WYNIKI KONKURSU ZA MIESIĄC  PAŹDZIERNIK

    pazdziernik_1_.doc

  • 29 października o godz. 17.00 w Domu Strażaka

    odbędzie się dyskoteka Halloweenowa

    Wstęp -2 zł

    Obowiązuje ciemny ubiór oraz mroczny makijaż

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14.10.2015r. obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. Akademię szkolną przygotowali uczniowie klasy  IIIa i IIIc pod kierunkiem p. Danuty Kacperskiej  i  p. Bożeny Prokop. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Malinki” przy akompaniamencie p. Agnieszki Pawłowskiej oraz p. Dyrektora,  natomiast p. Bogusława Krawiec zajęła się scenografią.  

    Uczniowie pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Montaż słowno - muzyczny zawierał wiersze odpowiednio dobrane i skierowane do każdego nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiły humorystyczne piosenki w doskonałym wykonaniu „Malinek”. Charakteryzacja, stroje i gra aktorska sprawiły, że uśmiech z twarzy widzów nie znikał nawet na chwilę. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń.
     Dzień Edukacji Narodowej zakończył się spotkaniem przy kawie wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Były rozmowy, wspomnienia, miłe słowa.

     

  • 13.10.2015

    Konkurs „Zbieramy plastikowe nakrętki”
    1. Za przyniesione przez klasę nakrętki przyznawane będą,
      w każdym miesiącu, punkty pucharowe – od 120 do 0.
    2. Klasa, która uzbiera  najwięcej punktów w ciągu roku zostaje zwycięzcą konkursu.
    Wrzesień
    klasa ilość punkty
    IA 2400 100
    IB 1030 70
    IC 0 0
    ID 0 0
    IIA 0 0
    IIB 0 0
    IIC 4400 120
    IID 1800 90
    IIIA 1400 80
    IIIB 0 0
    IIIC 3200 110
    IIID 0 0


    I miejsce – klasa II c
    II miejsce – klasa III c
    III miejsce – klasa I a

     
  • Olimpiady przedmiotowe

    Na przełomie września i października w naszej szkole odbyły  się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych. Najlepsze wyniki i tym samym awans do etapu rejonowego uzyskali następujący uczniowie:

    Konkurs biologiczny:

    Julia Szyszka, Kacper Kasprowiak, Dominika Głąbecka

    Konkurs chemiczny:

    Dominika Głąbecka, Kacper Kasprowiak, Dominkia Bednarek

    Konkurs fizyczny:

    Kacper Kasprowiak ,Dominika Głąbecka, Seweryn Konopacki

    Konkurs geograficzny:

    Kacper Kasprowiak, Julia Szyszka, Dominika Głąbecka

    Konkurs historyczny:

    Jakub Szymański, Sara Karcz, Weronika Krata

    Konkurs z języka angielskiego:

    Kacper Kasprowiak, Seweryn Konopacki

    Konkurs z języka niemieckiego:

    Julia Szyszka, Marcelina Zielińska

    Konkurs z języka polskiego:

    Marcelina Zielińska, Dominika Głąbecka, Wiktoria Dąbrowska

    Konkurs matematyczny:

    Dominkia Bednarek, Marcelina Zielińska, Dominika Głąbecka

    Konkurs z wiedzy o społeczeństwie:

    nie zgłoszono uczniów do etapu rejonowego

    Wymienionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Terminarz_etapow_rejonowych.xls

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr1 w Płotach
    ul. Wojska Polskiego 17

Galeria zdjęć