Dnia 24.09.2015r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania swoich programów. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w skład samorządu weszło sześć osób o największej liczbie głosów:
Przewodnicząca Samorządu
Dominika Bednarek
Pozostali członkowie:
Zuzanna Rymaszewska
Marcelina Zielińska
Wiktoria Lewandowska
Sara Karcz
Oliwia Borowicz
Dominik Jakubas
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy !!! .
WYCIECZKA
DOLNY ŚLĄSK Z KOTLINĄ KŁODZKĄ
+ CZESKI ADRSPACH
1 dzień Wyjazd z Płot nad ranem (ok. godz. 04:00); przejazd na Dolny Śląsk; od godzin przedpołudniowych – zwiedzanie z przewodnikiem Krzeszowa: cysterski kompleks klasztorny nazywany „europejską perła baroku” - m.in. Bazylika NMP, kościół św. Józefa, Dom Opata, historyczny cmentarz przyklasztorny, Mauzoleum Piastów Śląskich, Kalwaria Krzeszowska; przejazd do Nowej Rudy – udział w zajęciach w Kopalni Węgla Kamiennego z przejażdżką podziemną kolejką; pod wieczór przyjazd do Ośrodka; zakwaterowanie; obiadokolacja; nocleg;
2 dzień śniadanie; wycieczka do Parku Narodowego Gór Stołowych – zwiedzanie z przewodnikiem górskim rezerwatu Błędne Skały oraz wejście na Szczeliniec Wielki; w drodze powrotnej – czas wolny w Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju; późnym popołudniem powrót do Ośrodka; obiadokolacja; nocleg;
3 dzień śniadanie; całodniowa wycieczka do części wschodniej Kotliny Kłodzkiej: Kłodzko – zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej wraz z „labiryntem”; Kletno - zwiedzanie rezerwatu przyrody "Jaskinia Niedźwiedzia"; Bystrzyca Kłodzka – wizyta w Muzeum Filumenistycznym; pod wieczór powrót do Ośrodka; obiadokolacja; nocleg;
4 dzień śniadanie; wycieczka do Czech – po drodze zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej; przyjazd do Adrspachu – kilkugodzinne zwiedzanie Skalnego Miasta, w tym krótki rejs tratwami; późnym popołudniem powrót do Ośrodka; obiadokolacja; nocleg;
5 dzień śniadanie; wykwaterowanie; przejazd do Złotego Stoku – zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Złota; przejazd do Ząbkowic Śląskich – krótkie zwiedzanie "miasta Frankensteina": spacer po starówce; po południu wyjazd w drogę powrotną; obiad, przyjazd do Płot w późnych godzinach wieczornych (ok. godz. 22:00 / 23:00).
Cena: 700,oo zł
Zaliczka w cenie 150zł płatna do 23.11.2015
Warunkiem organizacji wycieczki jest zadeklarowanie udziału i opłacenie zaliczki przez 47 osób
Zgłoszenia przyjmują: K. Zinkiewicz, J. Przybysławska,
Każdego roku w do naszej szkoły trafiają absolwenci szkół podstawowych. To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą "wizerunek" szkoły biorąc aktywny udział w życiu szkoły, licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp.
Tradycją naszego Gimnazjum jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego i swoich starszych koleżanek i kolegów składają ślubowanie. Od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Podniosła atmosfera, tekst przysięgi, nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.
Słyszałyśmy, że w tej szkole roi się od takich…, takich
- malutkich, nieopierzonych, ślimatych, nieotrzęsionych
PIERWSZAKÓW!
Takie to to małe… chciałoby, a boi się
takie to to nieopierzone – uczyć się chce,
takie to to ślimate – parę jedynek – już płacze.
Takie to to NIE-OTRZĘ-SIO-NE!
W piątek, 18 września tradycyjnie w naszej szkole zorganizowano otrzęsiny, za które odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski pod opieką p. K.Olbrycht, p. A. Kwaśniak oraz p. A.Pawłowskiej. Jak co roku pierwszoklasiści musieli wziąć udział w kilku konkurencjach, aby pokazać swoją gotowość do zabawy:
Zabawa była bardzo udana i wszystkie klasy pierwsze wykazały się poczuciem humoru oraz zaangażowaniem. Najmłodsi gimnazjaliści zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Witamy w progach Waszej już szkoły.
Zimowa przerwa świąteczna :
od 23.12.2015 r. - do 31.12.2015 r.
Ferie zimowe :
od 01.02.2016 r. do 14.02.2016 r.
Wiosenna przerwa świateczna:
24 marca 2016 r. - 29 marca 2016 r.
Egzaminy gimnazjalne:
18,19,20 kwietnia 2016 r.
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016:
24. czerwca 2016 r.
Wakacje:
od 25.06.2016 r. do 31.08.2016 r.
Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych:
2,12,13 listopada, 29 kwietnia, 2 maja, 27 maja
W dniu 20 września poraz V uczniowie szkół z terenu gminy Płoty spotkają się, by powalczyć w zawodach spławikowych o Puchar Prezesa Koła PZW "Amur" w Płotach. Zawody zostaną rozegrane na terenie żwirowni Słudwia. Na zapisy chętnych wędkarzy do 16 września czeka p.Paweł Przybysławski.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!
W tym tygodni klasa informatyczna wzbogaciła się w 18 całkiem nowych komputerów firmy Lenovo ThinkCentre Edge 62z. Dzięki poczynionym inwestycją każdy z Was będzie mógł pracować na własnym komputerze.
Już 3 listopada o godzinie 17.00
zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania
z wychowawcami klas.
Gmina Płoty bierze udział w konkursie "Aktywne przejscie dla pieszych", które ma powstać przy ul. Piastowej na bazie istniejącego przejścia przy Szkole Podstawowej nr 2. Gorąco zachęcamy mieszkańców miasta i gminy Płoty, a także mieszkańców Powiatu Gryfickiego do internetowego głosowania, które odbędzie się w dniach 1 do 28 września br. Prosimy o jak najczęstsze oddawanie głosów. Głosowanie podzielone jest na cztery etapy:
I etap: 1-7 września
II etap: 8-14 września
III etap: 15-21 września
IV etap: 22-28 września do godz.12:00
Sposób głosowania:
1. Wejść na stronę www.stopwariatom.pl
2. W menu po lewej stronie kliknąć "AKTYWNE PRZEJŚCIE"
3.W miejscu "Znajdź miasto/ulicę" proszę wpisać "Płoty, Piastowa"
4. Na mapie, która się pojawi kliknąć niebieskie serduszko
5. Kliknąć przycisk głosuj
Prosimy o głosy jak najczęściej do 28 września
Znamy już nauczycieli, którzy w nadchodzącym roku szkolnym obejmą wychowawstwo w klasach pierwszych. Są to:
p. Agnieszka Kraszewska
p. Agnieszka Wajs
p. Marta Michałowska
oraz p. Wiesław Gromek
Dokonano także przydziału uczniów do poszczególnych klas
Pierwszoklasisto !
O tym, kto zostanie Twoim nowym wychowawcą zdecyduje łut szczęścia :)
Każdy z wychowawców wylosuje swoją klasę!
Dnia 24.06.2015r. w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich.
Na początku uroczystości absolwenci przekazali sztandar szkoły swoim młodszym następcom oraz złożyli ślubowanie. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście. Rada Pedagogiczna i dyrekcja szkoły pogratulowała rodzicom dzieci, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w nauce i sławiły imię szkoły, a także podziękowała tym z Państwa, którzy w sposób szczególny pomagali w procesie dydaktycznym i wychowawczym. Bardzo ważnym momentem było ogłoszenie przez Pana Dyrektora, kto zdobył tytuł najlepszego z najlepszych „PRIMUS INTER PARES”, czyli „PRYMUSA SZKOŁY”. Ten zaszytny tytuł otrzymał uczeń klasy IIIc Gabriel Kacprzak.
Kolejną nagrodę otrzymał uczeń klasy IIIe Błażej Żukowski, który w tym roku szkolnym zdobył najwyższą ilość punktów na egzaminie gimnazjalnym. Wzorem lat ubiegłych oba rowery zostały ufundowane przez Państwa Drużyńskich z Apteki Rodzinnej w Płotach.
Później nastąpiło wręczenie nagród wzorowym uczniom i uczennicom, a także dyplomów ukończenia szkoły wszystkim trzecioklasistom.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z przebiegu uroczystości.
„Czy to wśród pracy, czy pośród wytchnienia
Przysłonił przez dzień cały palące powieki,
A widok za widokiem, jak obłok daleki,
Przepłynie z mglistej dali na zenit widzenia.”
Jarosław Iwaszkiewicz „Przypomnienie”
70 lat temu powstawały na terenie naszej gminy pierwsze polskie szkoły. W ławkach zasiadali pierwsi polscy uczniowie. Dzisiejsza uroczystość to święto wszystkich pokoleń uczniów i nauczycieli, a także tych, którzy nasze szkoły na przestrzeni tych lat w różny sposób wspierali.
Najpiękniejsze w naszej uroczystości było to, że witając gości, witaliśmy tak naprawdę w większości absolwentów naszych gminnych szkół. Piękne jest to, że wielu do tych szkół powróciło w nowych rolach: jedni jako nauczyciele, inni jako rodzice kolejnych pokoleń uczniów. Niektórzy jako dobre duchy zarządzają, jeszcze inni wspierają naszą oświatę.
Na uroczystości gościliśmy:
* Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej - Konstantego Tomasza Oświęcimskiego
* Pana Przewodniczącego Rady Gminy – Piotra Jasinę
* Panów Burmistrzów – Mariana Malińskiego i Sławomira Nowaka
* Czcigodnych Księży Proboszczów - Jerzego Senderka, Marka Rokosza, Krzysztofa Sebastianowicza
* Radnych Rady Powiatu i Gminy
* Dyrektorów szkół, placówek oświaty i kultury
* Szanownych Emerytów
* Nauczycieli i Innych Pracowników szkół
* Rodziców
* Młodzież i Mieszkańców gminy
W sposób szczególny, witaliśmy emerytowanych nauczycieli oraz pracowników oświaty i kultury. Pamiętaliśmy też o wszystkich pedagogach i pracownikach oświaty i kultury, którzy już odeszli. W dniu wczorajszym delegacje nauczycieli i uczniów z poszczególnych szkół zapaliły na ich grobach symboliczne znicze pamięci.
Pomysł zorganizowania przez naszą szkołę obchodów jubileuszu narodził się w głowie, a może należałoby powiedzieć: w sercu Pani Dyrektor Beaty Anastaziuk, a nasz Pan Dyrektor entuzjastycznie go zaakceptował. Każdy, kto zna naszego Dyrektora, wie, że nie zwleka i natychmiast przystępuje do działania, a ponieważ ma tak dobrą ekipę jak grono naszych nauczycieli i nas - uczniów, plany szybko przekształciły się w konkretne działania, których - mamy nadzieję -miłym efektem była dzisiejsza uroczystość. Jej współtwórcami były wszystkie szkoły oraz placówki związane z oświatą i kulturą z terenu naszej gminy, a przede wszystkim organ prowadzący - nasza gmina.
W oficjalnej części głos zabrali: Pan Dyrektor Ryszard Maliński, Pan Poseł Konstanty Tomasz Oświęcimski i Pan Burmistrz Marian Maliński.Był też szczególnie uroczysty moment. Zasłużonym, emerytowanym już dyrektorom szkół, nauczycielom i osobom pracującym na rzecz oświaty Pan Poseł Konstanty Tomasz Oświęcimski i Pan Burmistrz Marian Maliński wręczyli odznaczenia „Złotego Gryfa”, które na wniosek Pana Burmistrza Mariana Malińskiego przyznał Starosta Kazimierz Sać. Odznaczeni zostali byli dyrektorzy szkół: Pan Tadeusz Lipert, Pan Andrzej Jurkiewicz, Pani Helena Sionek, Pan Michał Felsztukier i Pan Adam Klimko; emerytowane nauczycielki ciągle jednak działające na rzecz oświaty: Pani Helena Kudełka, Pani Irena Widorowska i pracujące na rzecz oświaty Pani Elżbieta Charkiewicz i Pani Dorota Tarczyńska.
Aby uświetnić dzisiejszą uroczystość, zaprosiliśmy, kierowany przez Panią Jolantę Nowak, Zespół Tańców Ludowych z zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Zespół rozpoczął naszą uroczystość polonezem, zaprezentował też tańce lubelskie i góralskie. Byliśmy pod wielkim wrażeniem.
Później miała miejsce światowa prapremiera „Piosenki sfrustrowanego nauczyciela”
Słowa: Ryszard Maliński
Muzyka: Janusz Laskowski
Wykonawcami byli oczywiście nasi niezawodni nauczyciele.
Obejrzeliśmy pokazy taneczne dwóch par sportowych należących do szkoły tańca „Iskra” pod opieką instruktora tańca – Pani Katarzyny Radomskiej. Wystąpiły dwie pary: Karol i Maja - para klasy B, która w minionym tygodniu zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca oraz Kamil i Milena - para klasy D, która ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w Lidze Tanecznej. Tancerze zaprezentowali się nam w tańcach latynoamerykańskich. Były to cha-cha, rumba i samba.
Na koniec z wielką werwą zagrała Nasza Orkiestra. Piszemy „nasza”, bo nie trzeba chyba nikomu przypominać, że składa się ona z uczniów i absolwentów naszych szkół. Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak powiedzieć, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta działa przy OSP w Płotach. Została założona w 2003 roku przez pana Franciszka Gródeckiego. Obecnie działa pod przewodnictwem pana kapelmistrza Łukasza Chyły i pani Choreograf Agnieszki Kraszewskiej. Od wielu lat Orkiestra wygrywa różne festiwale i konkursy. Występ orkiestry zakończył artystyczną część uroczystości.
Zaproszeni goście obejrzeli jeszcze specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną. To kameralne spotkanie umilił występ chóru Cantore Pasja pod dyrekcją Pana Michała Felsztukiera.
Po prezentacji goście zwiedzali pamiątkowe sale przygotowane w szkole przez wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Później w okolicznościowej kawiarence przy kawie i smacznym cieście można było powspominać minione chwile, spotkać się po latach i pogawędzić.
Młodzież mogła korzystać z atrakcji przygotowanych przez prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego pana Bogusława Przybysza, pana Wiesława Gromka i pana Pawła Przybysławskiego.
W przerwach między atrakcjami można było spożyć żurek lub grochówkę, grzane kiełbaski i kaszankę. Wszystkie te wyśmienite posiłki przygotowane zostały przez pana Stefana Liszewskiego. Pomimo zimna wielką popularnością cieszyły się pyszne lody ufundowane przez Państwa Kwiatkowskich. Podobno niektórzy spożyli nawet kilkanaście porcji.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i uświetnienie swoją osobą dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy na kolejne okrągłe rocznice.
W imieniu wszystkich klas trzecich chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom za trud włożony w nasze wychowanie. Jesteśmy z was dumni, że wytrzymaliście z nami tyle czasu. A teraz, dziękując za trzy lata spędzone z nami, prosimy, abyście przeczytali parę żartobliwych wierszyków na wasz temat.
Zacznijmy od naszego wspaniałego Pana Dyrektora:
Kochany Dyrektorze! Dziękujemy, że jesteś, byłeś i zawsze z nami będziesz.
Wiemy, że przy nas wszelkich lęków się pozbędziesz.
Bo my Cię zawsze kochać będziemy
I w pociąg do twojego serca bardzo chętnie wsiądziemy.
Nie opiszę w jednym słowie,
Co dyrektor ma na głowie,
Całe grono pedagogiczne,
I dzieciaków zbiorowisko liczne.
By pracować wciąż w hałasie,
Odpowiadać w każdym czasie,
I wpisywać w rubryki,
Uczniowskie umiejętności i wybryki.
Gdy się zbliża koniec roku,
Potrzebny na każdym kroku,
To świadectwa, to pieczątki,
Wzywają szkolne zakątki.
Wszystko na głowę się zbiera,
Nie ma co żałować tego fotela,
Dyrektor wie, jak z uczniami żyć,
Powinien zawsze dyrektorem być.
Życzymy nerwów stalowych
Rąk do pomocy gotowych,
Anielskiej cierpliwości,
I od wszystkich uczniów wdzięczności.
Przejdźmy dalej. Teraz coś o Pani Dyrektor:
Droga Pani Dyrektor,
Ten wierszyk Pani dedykujemy,
Bo żal za swoje czyny czujemy.
Wiem, że czasami się trochę na panią fochamy,
Lecz niech pani wie, że i tak panią kochamy.
Chcielibyśmy przeprosić za tę petardę,
Bo nie chcieliśmy tego, naprawdę.
Pragniemy, aby była pani bardziej wesoła,
I swoim uśmiechem zarażała dookoła.
Nadszedł czas na wielbioną przez wszystkich uczniów Panią Monikę:
Nie jest w sekcie ani w mafii,
Bo to pani z geografii.
Świetnie zresztą wykształcona,
Zwinna, szybka i szalona.
Brązowy kolor na głowie nosi,
Przeszkadzania bardzo nie znosi.
Na szpileczkach często lata,
Których zazdrości jej każda małolata.
A gdy beemką pod szkołę podskoczy,
To każdemu z wrażenia wychodzą oczy.
Nie można zapomnieć o naszej kochanej … Zaraz się dowiecie o kim mowa:
Piękna pani z krótkimi włosami,
Do tego z dużymi zielonymi oczami.
Wiecie o jakim imieniu mowa,
Ile literek to imię chowa,
8 liter i 3 sylaby,
Imię dla prawdziwej damy.
Jest bombowa i szalona,
O to właśnie ona.
Dba o naszą linię,
Nie spuści nas z oka nawet na chwilę.
Na w-fie bardzo się staramy,
Bardzo szybko dla niej biegamy.
Dziękujemy za dbanie o nasze zdrowie
A wynagrodzą to pani kiedyś bogowie.
Nadszedł czas na cudowną Panią Edytę:
Pani od fizy pracę nam zadała,
By klasa o PRACY czegoś się dowiedziała.
A ponieważ z fizy jesteśmy do kitu,
Zdecydowaliśmy się na sklejenie z tego bitu.
Na pracę wzory istnieją dwa,
I każdy uczeń je dobrze zna.
F *s = W,
Powtarza uczeń w czasie snu.
W = P* t ,
Gdy ktoś chce 5 , to o tym wie.
Jednostką pracy są Jule,
Dżule – nie żule! – na to was uczulę.
Gdy te wiadomości wszystkie masz znane,
To piątki na sprawdzianach, masz u Edytki gwarantowane.
Szukałem, szukałem i znalazłem. O to wierszyk o Pani Ewie:
Kto ma język złoty i piękne foty?
Zna pokolenia Jagiellonów i wszystkich faraonów?
No kto? Nasza kochana Pani Kurzyk, której lekcje są multimedialne
I wychodzą zawsze bardzo idealne.
Pani Ewa to bardzo mądra kobieta,
A jej tablet to mega wielka zaleta.
Na nią zawsze można liczyć,
I w każdy sekret wtajemniczyć.
Mobilność to jej drugie imię,
I z tego właśnie słynie.
Może teraz coś o językach. Dedykacja dla Pani Agnieszki W.:
Byśmy angielski kochali się zrodziła.
Nigdy nad nami się nie pastwiła.
Nie jednego łobuza ujarzmiła,
Czasem kartkówkę odpuściła.
Najzdolniejszych wychwyciła,
I do pracy zagoniła.
Energii nam na lekcji zawsze dodała,
I jeszcze nigdy przez nas z pracy się nie wycofała.
Zawsze była punktualna i poukładana,
I to nie do wiary od samego rana.
Uwaga! Dedykacja dla Pana Pawła:
Pan Paweł to super gość.
Na w-fie da ci ostro w kość.
Hokej, siata, czy też nożna,
Z panem zawsze zagrać można.
Skok do przodu czy też wspak,
Dres to pana rozpoznawczy znak.
Pana Pawła bardzo lubimy,
I dlatego dla niego ćwiczymy.
Lekcja WF-u jest z nim bardzo ciekawa,
bo jego żarty to świetna zabawa.
Nadszedł czas na Panią Martę:
Piątki od niej dostajemy.
Za to bardzo dziękujemy.
Opiekuńcza i wrażliwa,
Ale również sprawiedliwa.
Idzie korytarzem szkolnym,
Z wielką gracją, krokiem wolnym.
Modnie ubrana, jak artystka.
To jest właśnie Pani Marta- nasza polonistka.
A i jeszcze jedno…
Kto lektur nie przeczyta!
Niech przed Martą szybko zmyka.
A teraz nadeszła chwila na Panią Kasię:
Pierwiastek, kwas czy zasada,
Ta pani zawsze o tym opowiada.
Ciekawe doświadczenia pokazuje,
I światem chemii nas fascynuje.
Kasia zawsze chodzi uśmiechnięta,
I jest zawsze bardzo wypoczęta.
Stronę gimnazjum ostro prowadzi,
I obiecuje, że w tym roku nikogo z chemii nie usadzi.
Wszyscy ją w szkole bardzo szanują,
I dobre oceny u niej mieć planują.
Matematyka królową nauk. Posłuchajmy czegoś o Pani Ani i Agnieszce:
Pani Anna i Agnieszka marchewkowe włosy mają,
I ułamki wszystkie znają.
Działania wykonują w pamięci,
Aż wszystkim uczniom w głowie się od tego kręci.
Na matematykę sprintem biegniemy,
Bo z paniami spotkać się chcemy.
One pomogą nam w każdej akcji,
Nikomu nie odmówią nawet w trudnej sytuacji.
Więc wszyscy sprawnie mnożą i dodają,
Kiedy z paniami lekcje mają.
Musi to przyznać nawet ten, kto bryka,
Królową nauk jest matematyka.
Niestety już ostatnia dedykacja. Posłuchajmy kilka informacji o Pani Bogusi:
Śpiewa pięknie, uczy nas,
Jej nauki nigdy nie idą w las.
Na świetlicy juz od rana,
Jest bardzo roześmiana!
Pomaga we wszystkim, nie odmówi pomocy,
Bo to aniołek jest czarnowłosy.
Ciągle nas wspiera, dodaje otuchy
Odpędza od nas złe duchy.
Jeśli czegoś ci potrzeba,
Nawet narysować kawałek nieba,
Tylko ona ci pomoże,
Bo jest to osoba o niepowtarzalnym humorze.
Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy!!!
Opracował: Gabriel Kacprzak kl. III ,,c’’
Wspomnienia z balu
Dnia 12 czerwca 2015 r. odbyła się najlepsza impreza na jakiejkolwiek w życiu byliśmy. Jak corocznie zaczęła się pokazem pięknego tańca, jakim jest polonez. W tym roku wyszedł on naprawdę perfekcyjnie i nieziemsko. Jesteśmy z siebie dumni, że w tak skromny sposób mogliśmy pokazać jak dużo piękna i gracji mamy w sobie. Po zakończeniu naszego tańca nadszedł czas na najbardziej oczekiwaną część uroczystości jaką była impreza w płotowskim zamku (tzn. w dzisiejszych czasach ,,elo-melo’’). Na początku Gabriel Kacprzak i Maja Urbanowicz odczytali podziękowania dla naszych kochanych nauczycieli w formie krótkich i żartobliwych wierszyków na ich temat. Wszyscy nauczyciele byli zachwyceni! Nasze party nie mogło się odbyć bez cudownych sweet fotek, które w tym roku szkolnym opanowały całe gimnazjum. Najlepszy moment nastąpił wtedy, gdy wszystkie klasy zjednoczyły się i zaczęły razem tańczyć. To było świetne uczucie! A co najważniejsze dołączyli do nas nauczyciele! Stanowiliśmy naprawdę bardzo zgrany zespół J. Najlepsze jest to, że smakowało nam jedzenie z cateringu. A to już jest coś. Nie można także zapomnieć o żyrandolu, który spadł od huku głośnej muzyki i naszego mocnego tupania w rytm muzyki, którą puszczali nam najlepsi DJ- e na świecie- dwóch Jakubów i Pepe. Niestety o godzinie 3:00 nasza uroczystość dobiegła końca i wszyscy musieli rozejść się do swoich domów. Na szczęście wiemy, że ten bal pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo i właśnie z tego powodu nigdy nie będziemy chcieli wychodzić z naszego cudownego i malowniczego gimnazjum!
Pozdrawiam, Gabriel Kacprzak, kl. III ,,c’’
W dniach 25-29 maja 2015r. odbyła się wycieczka do Wrocławia i Pragi. Był to najlepszy wyjazd na jakimkolwiek w życiu byliśmy. Oprócz przyjemnie spędzonego czasu mieliśmy okazję zawiązać nowe znajomości, które już na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nie można także zapomnieć o wspólnym ognisku, wspólnym pieczeniu kiełbasek, wspólnym śpiewaniu w rytm pięknej gitary Pana Dyrektora, to było coś...!!! Doznaliśmy także bólu nóg i pośladków, czego przyczyną było wejście na Górę Ślęża (400m n.p.m.). Nasza wizyta w ZOO też nie była niczego sobie. Mogliśmy zobaczyć zwierzęta z różnych zakątków świata na żywo!!! Najlepszą atrakcją naszej 5-dniowej przygody było kąpanie się w prysznicach, z których leciała woda z aromatem szamba. Ten zapach pozostanie w naszych sercach na bardzo długo. Nie można zapomnieć też o przepysznych posiłkach, które codziennie rozpływały się na naszych podniebieniach. Najlepsze jest to, że tak w krótkim czasie zdążyliśmy zwiedzić prawie cały Wrocław i dużą część Pragi! Jesteśmy wdzięczni naszej pilotce oraz naszym nauczycielom, którzy podołali tak trudnemu zadaniu, jakim była opieka nad tak bardzo ,,słodziutkimi dzieciaczkami'' jak my :) Miejmy nadzieję, że nasz kilkudniowy wypad okazał się ogromną niespodzianką dla naszych uczniów. Myślę, że na zawsze utkwi on w naszych pamięciach i pozostanie w sercu do końca naszego życia.
Pozdrawiam Gabriel kl. III ,,C'
Ostatnie pięć dni mieliśmy okazję spędzić razem we Wrocławiu i Pradze. Razem to znaczy z uczestnikami i opiekunami wycieczki. Mogliśmy zwiedzić wiele ciekawych zabytków oraz poznać ich historię. Niektórym osobom udało się spotkać aktorów ze znanych nam seriali, takich jak "Pierwsza Miłość" i "Barwy Szczęścia". Miejsca, które szczególnie utkwiły w naszej pamięci to: Stary Rynek z Ratuszem we Wrocławiu; "Panorama Racławicka"; "Mostek Czarownic"; Uniwersytet Wrocławski, Most Karola, a także Góra Ślęża (powodzenia przy wchodzeniu) i wiele innych zaskakujących obiektów. Korzystając z okazji chciałabym poinformować, że Pani Kasia ma lęk wysokości.
W imieniu wszystkich uczniów dziękuję za mile spędzone chwile. Wiktoria, 3E